icurusL

Čím je ovlivněná zkaženost zubů v jiných zemích?

Díval jsem se na dokumentární film o zemích Třetího Světa a bylo pro mě zajímavé, že i když nějací lidé vůbec nechodí k zubaři nebo ani nevědí co to je zubař, tak jejich zuby jsou bělejší a zdravější než kdyby k němu chodili nebo používali pastu na zuby. Čím je to ovlivněno? Napadlo mě, že my v modernějších zemích žijeme z jídla, které vždy neprošlo úplně přírodní cestou, ale zase to asi nebude jediný rizikový faktor.

Odpovědi
zjentek

Nejde jen o zemi, v který žiješ… mrkni v souvislosti třeba na domácí a divoká zvířata.

Emefej

Kdysi jsem byl na besedě s jedním cestovatelem, ukazoval fotky domorodců z Bornea, stařenky měly krásné zuby. Také mě to zaujalo a ptal jsem se na to. Odpověď zněla: „Těm vrásčitým stařenám je okolo 35 let a do pěti let většina z nich zemře.“

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.