_Lucka_

Čím je lepší se zabývat..?? Minulostí, budoucností a nebo přítomností..??

Nejlepší odpověď
annas

Poznání minulosti vede k pochopení přítomnosti. Budoucnost je nejistá, svět předpokladů, dohadů či fantazie. Dá se leccos předpokládat, ale nikdo neví, zda se to uskuteční.

Další odpovědi
beer

Brát zkušenosti z minulosti, vycházet ze současnosti a zabývat se budoucností. ))
Názor

anonym

Zajímám se o budoucnost, protože v ní hodlám strávit zbytek života.

Charlie Chaplin

Andělé

Někde jsem četla,že žil člověk,který byl celý život velmi štastný.Chodili se ho ptát,jak to dělá,že štěstí z něj přímo číší.
Rozhovor:
„Jak to děláš,že jsi stále štastný?
Tj.velmi prosté.Žiji jen přítomností.
Ale to já také.
Ne Ty ne.Ty u všeho,co právě děláš,jsi myšlenkam jinde.Pořád se zabýváš,co bude.
Já žiji stále přítomností. Když jím,tak jím.Když pracuji,tak pracuji“.

Něco na tom bude.:-)

anonym

Beru si neco z minulosti, zpracovavam v pritomnosti a doufam, ze to budu moci pouzit v budoucnosti .. ale : kdovi .. -iv-

johana 56

Minulostí se nezabývat (jen neopakovat chyby),žít přítomností.A bu­doucnost?To zjistím třeba hned zítra…

suaeda

Jak vidím všichni odpovídají dost podobně.
Minulost byla a po poučení z ní není dobré se jí dál nezabývat. Přemýšlení o minulosti co by bylo kdyby … zbytečně ubýrá z naší energie. Je již daná.
Budoucnost je daleko. Můžeme se na ni připravovat, ale ne si ji moc plánovat. Pokud nám pak něco dopředu napevno naplánovaného nevyjde, tak nás to v budoucnu může zklamat. Nevíme vše co bude.
Žijme současností. Tady a teď. Víme vše, co je pro nás nyní nejdůležitější.

Drap

Minulostí, přítomností i budoucností. Nejde totiž bez vzájemných vazeb oddělit jedno od druhého.

hanny 2

Proč se zabývat minulostí?Samoz­řejmě přítomností a budoucností!