sesednizkola

Cim byl Bata vyjimecny?

Cim byl lepsi nez prumerny podnikatel? Uz jsem se za svuj kratky zivot setkal s lidmi, kteri ho bez prehaneni povazovali za boha a za svuj nejvetsi vzor. Cteni o nem mi, pokud prehlidnu vet zacinajici slovem „uzasnej bla bla bla“, nic nerikaji. Děkuji.

Odpovědi
anonym

Baťa razil heslo:„Jedině spokojený dělník je dobrý dělník.“
Takže pro své zaměstnance postavil rodinné domky, aby nemuseli dojíždět, měl školku.
Zároveň to byl podnikatel, který začínal od začátku, tedy dokázal se postavit k jakékoliv práci při šití bot.

anonym

Ano, Lahny má pravdu a ještě bych doplnil dopis od Baťa a.s., jak se firma chovala ke svým nemocným zaměstnancům.

http://nd05.jxs­.cz/228/708/51c612077c_8­5387424_o2.jpg

talka

Výborné je Baťovo krédo: „Buďme věřiteli – ne dlužníky!“