Midoc

Chybí vám v ulicích veřejné telefonní budky?

Odpovědi
Drap

Nedá se říct chybí, ale občas by se hodila.

annas

Před 2411 dny od 7/6 2021 se objevila otázka

„Jak dlouho budou ještě v provozu telefonní budky?“

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-dlouho-budou-jeste-v-provozu-telefonni-budky

https://ct24.ces­katelevize.cz/e­konomika/1117100-blizi-se-soumrak-telefonnich-budek

"V odkazu je uvedené, že zlatou éru zažily budky kolem roku 2000. Tehdy fungovalo na 30 000 automatů. „

Přestože se provoz automatů vyplácí jen na turistických místech, Telefónica je ze zákona musí zachovat i v každé obci do dvou tisíc obyvatel. Telefónica má povinnost provozovat budky až do konce roku 2014. Jiný zájemce o veřejnou službu zatím není."

Všechno má svůj konec, i když někde budky slouží jako knihovny. Zvítězily mobily, ačkoliv signály nejsou ještě všude.

Občas jsme z budky telefonovala, ale dost často byly telefony mimo provoz.

Jeden pozůstatek minulosti zmizel., ale nechybí.

elkon

Dnes už ne. Ale i třeba před padesáti lety jsem z ní volal snad jednou. Ale byla to určitá jistota, že kdyby náhodou…

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

xiperio

Zajímavé je, že v některých státech jsou pořád využívány. Např Anglie, USA, aspoň co jsem viděl v televizi.

Ametyst

V Anglii se využívají jako půjčovny knih. Je to na disciplíně každého, aby knížku vrátil.