dust8

Chutná pivo lépe s pasterizací, či bez ní?

Odpovědi
Edison

Nesmyslná otázka. Každému jinak. Je to věcí vkusu každého soudruha.

Kepler

Pamatuju doby, kdy se ještě prodávalo nepasterované pivo. Pokud se nevytvořil zákal, nebo se neodsadily na dně kvasinky, tak chutnalo normálně. Nějaký rozdíl jsem nezaregistroval.

Edison

Mě by spíš zajímalo, jak konzervujou piva když ne pasterizací. Já si pamatuju doby, že pivo po několika málo dnech bylo prostě zkažený a bylo to zcela normální. Pak se začalo pasterizovat a vydrží hooodně dlouho. Dneska koupí člověk nepasterované pivo a vydrží stejně, jako pasterované. Tady vidím nějakou kulišárnu.