wendyX

Chtěli byste cestovat nejnovějším dopravním prostředkem ‚Hyperloop‘- rychlostí přes 1200 km/hod.? Sedli byste do toho?

Hyperloop je koncept vysokorychlostního transportního systému navrženého podnikatelem Elonem Muskem.Je založený na pohybu přetlakových kapslí podtlakovými trubkovými tunely. Kapsle mají pohánět lineární indukční motory a vzduchové kompresory. Max. rychlost bude až 1220 km/hod.
(Více zde: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Hyperloop)
Před několika dny proběhla v mediích zpráva, že byly uskutečněny první testovací jízdy (zatím bez lidské posádky)- a bylo dosaženo zrychlení z nuly na 100 mph (cca 160 km/h) za 1,1 sec.!!

Nejlepší odpověď
annas

Díky za informaci.
Za 19 minut z Bratislavy v Praze. Taková úvaha se objevila.

" Slovenská vláda vymýšlí, jak výrazně urychlit spojení mezi Bratislavou a Prahou. A ku pomoci si vzala futuristický projekt amerického miliardáře Elona Muska nazvaný hyperloop. Dopravu z české metropole do té slovenské by zkrátil významně – místo nynějších čtyř hodin ve vlaku by trvala jen 19 minut." atd.

http://zpravy­.aktualne.cz/e­konomika/slova­ci-planuji-spojit-bratislavu-s-prahou-tubusem-cesta-by/r~8c30eda6e79911e59­c4a002590604f2e/

Nevím, zda bych chtěla „proudit“ potrubím jako kdysi potrubní pošta. Ale říká se, že čas jsou peníze, takže někdo z další generace tuto rychlou dopravu uvítá.
.

Další odpovědi
Kepler

Do toho prototypu bych si teda nesedl. Jinak jsem ale pro každou srandu. Bohužel, jestli to bude dotažené do konce a zavedené do praxe, to už asi budu prdět do hlíny. To zrychlení není až tak hrozné, stíhačky startující z letadlových lodí mají téměř dvojnásobné.

BANAN93

to je asi trošku nepříjemné zrychlení, jinak bych asi testovacího opičáka dělat nechtěl :D

Rocker

Svezl bych se rád,ale jako normální člověk bych asi neměl na jízdenku.