Chtěl bych se zaptat proč mi sklenice se lžičkou nepraskne, když do jí naleji vodu? Děkuju za odpověď.

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Ale taky praskne.
Jinak je to tím, že pokud naléváš do sklenice teplou vodu, tak ta lžička pobere velkou část tepla.

Další odpovědi
elektrikář

Sklo se teplem roztahuje a má to svojí mechaniku. Pokud se začne proti chladnému a tlustěšímu dnu horní hrana slenice rychle přehřívat pnutí skla jí roztrhne.Lžičkou tekutinu čásatečně zchladíš. Na horké nápoje se používá upravené sklo které nemá takovou tepelnou roztažnost.

anonym

Myslím že by sklenice se lžičkou praskla i kdyby jste do ní nenalil vodu.