Vitek04

Chtěl bych 1× vyzkoušet muchomůrku červenou? Nepoškodí mi to zdraví ?

Dobrý den, celkem mně zaujalo na internetu učinky této halucinogenní houby – polospánek s barevnými vizemi + pocit oddělení z těla + dezorientace. Četl jsem taky, že užívání mochomůrky červené narušuje zdraví ale chtěl bych to zkusit jen 1 aby mně to nelákalo a ve vyšší dávce abych měl max. požitek. Přece to nemůže být škodlivější než např. alkohol?!
(Popřípadě, kdyby se mi mělo něco stát, dostanu se z toho po čase?)

Nejlepší odpověď
Kepler

Ano, stane a vysvětlím proč

Mykotoxiny v této houbě ti po opakovaném použití postupně zničí játra s dalšími důsledky. Ani to nezkoušej!

Další odpovědi
Drap

Ano, stane a vysvětlím proč

Špatná anketa. Chybí jiná možnost. Nemusí se t nic stát i když ji budeš užívat opakovaně, ale i následky jednoho užití mohou být fatální. Učinné látky v těchto houbách nelze odhadnout. I dvě stejně staré plodnice, rostoucí vedle sebe mohou mít rozdílný obsah těchto látek. Tedy i jedno použití je obrovským hazardem a soudný člověk to zkoušet nebude.

Fm2.0

1x se ti nic nestane

Je to tvé zdraví a tvůj život… Když si to chceš tak strašně moc a neoblomně vyzkoušet, tak se klidně zabíj nebo dočista zmrzač, co mně je potom. Že je to jedovatá (NEJEDLÁ) houba ti asi nikdo nevysvětlí

Riziko smrti nízké. Nemožné? Ne. (A při vyšší dávce už vůbec ne). Vážné poškození zdraví a mozku? Šance tam je a ne úplně malá. Tohle se běžně nepoužívá na psychotropní zážitky. Na to máš jiná psychedelika, ne houby, alespoň ne muchomůrku. Obsahuje nejen halucinogeny, ale přímo toxiny, zdraví škodlivé, nebezpečné a v čím větší míře, tím víc škodlivé. Proto je to jedovatá houba, ne jedlá nebo halucinogenní houba, ale toxická. Muchomůrky červené navíc prý ani neobsahují nějak moc halucinogenů, na to aby jsi z toho měl nějaký „super vizuální“ zížitek. Mnohem pravděpodobnější je, že ti bude velmi špatně, budeš zvracet, bude tě bolet hlava, břicho a dostaneš průjem. Dost možná budeš mít horečku a při vyšších dávkách se můžeš otrávit, způsobit si závažné zdravotní problémy až poškození mozku, ve vyjímečných případech i smrt (ale při nadměrné dávce určitě).

Můžeš z toho dostat i doživotní psychedelický zážitek, pokud si vážně poškodíš mozek. Bonus k tomu je, že budeš brát i invalidní důchod, z kterého si toho ale asi moc neužijěš. A pokud ti ovšem nevadí neustálá péče – odkázání na pomoc ostatních, úplná změna mysli (retardace/pos­tižení, tzn faktická smrt tvé osoby) plenky a to že se budeš do konce život pocintávat a jezdit na kriplkáře. ;)
Přeji hezký funus a plno truchlícíh hostů, popřípadě hezkou nemocniční péči.

elkon

1x se ti nic nestane

Podle ing. Baiera se za určitých podmínek tato houba může konzumovat. Sám to předvedl v televizní reportáži.

metro

1x se ti nic nestane