Meffinka

Chodíte na túry po Tatrách? Je pravda, že se ve Vysokých Tatrách nesmí nocovat pod širákem?

Tak by mě zajímalo… chodíte někdo túry po Tatrách? Nocujete v hotelu, nebo pod širákem…?
Chtěli bychom tam vyrazit, jenže jsem se dočetla ze starších článků, že ve Vysokých Tatrách se takto přenocovat nesmí a nejsou k tomu ani vyhrazená žádná místa… to je prý jen v Nízkých. Každý den spát v jiném hotelu (jestli by to vůbec bylo možné) mi přijde takové nezáživné.
Děkuji
Ještě mě napadlo… je lepší tam jet teď v srpnu, nebo na tom tam nezáleží?

Odpovědi
led

TANAP je chránená oblasť, kde je pohyb ľudí, hlavne návštevníkov, regulovaný. Prenocovať môžte v kempe https://www.do­kempu.cz/kempy/vy­soke-tatry/ Odchod na túru, smer a predpokladaný návrat, nahlásite na recepcii, je to z bezpečnostných dôvodov v prípade úrazu, živelnej pohromy, alebo zablúdenia. Počasie na august: http://www.ac­cuweather.com/sk/sk/v­ysoke-tatry/1262475/­august-weather/1262475

Drap

Už sice dávno do Tater nejezdím. Několikrát jsem je dříve prochodil. Tábořit se nesmí v žádném národním parku nejen u nás, ale i na Slovensku. Pokud člověk trochu přemýšlí a je soudný, tak to lze vždy vyřešit. Samozřejmě nelze se někde v parku na týden utábořit a rozdělávat několikrát za den oheň. Podle mne byl nejlepším termínem září. I když už je chladněji, tak pokud v září vyjde počasí tak jsou Tatry nádherné, málo lidí, zkrátka paráda. /Sníh jsem zažil v Tatrách i začátkem srpna/

xxx3

V Tatrách jsem byl mockrát a myslím, že se to opravdu nesmí. A popravdě, ani bych to nedoporučoval, je tam dost medvědů. Spát se nemusí v hotelu, ale třeba na horských chatách, takže člověn nemusí totálně ztratit výšku.

Kepler

I v Tanapu existují tábořiště pro horolezce, ale nevím, jestli tam můžou i běžní turisté, nebo jen organizované horolezecké výpravy. Kempoval jsem tak celý týden pod stanem u Brnčálovy chaty. Je to už ale pár let.
„Nejvhodnějším obdobím pro turistické výstupy v Tatrách je podzim, kdy je počasí nejstabilnější a díky nižším teplotám je také výborná viditelnost“
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Vysok%C3%A9_Ta­try#Podneb.C3­.AD