paul1

Chodíte i teď na houby?

Jsou odborníci, kteří chodí na houby celoročně. Já k nim žel nepatřím. Ale včera jsem našel na naší zahradě pár hub – ucho jidášovo, které rostou na baze. Roste i v létě a na podzim, pokud je deštivé počasí, ale skoro vše sežerou slimáci. Mimochodem dobře známá houba
václavka patří k houbám, které tvoří největší organizmus na světě – podhoubí může dosahovat i několik kilometrů čtverečních a stáří až stovky let.

Nejlepší odpověď
Drap

Nechodím určitě pravidelně, ale občas se podívám. Dnes ráno jsem našel čepici penízovek. Období zimy má pro houbaře i jisté výhody. V zimě snad neroste žádná jedovatá houba.

Další odpovědi
Filip84

Ty, že bych si vzal sněžnice, košíček, kudlu a vyrazil na hřiby, tak to určitě ne. Ale tak když už v ten lez vytáhnu, tak se po těch hřibech dívám. Ony třeba václavky mají někdy „sekyru“, nějaký den – tejden, a pak, když se sejdou okolnosti dohromady, rostou i do prvního sněhu. To samé čirůvky, ale je to spíše výjimka.

elkon

Ne, nejsem mykolog, sbírám jen osvědčené běžné druhy.