kurec

Chodí lidí do práce kvůli penězům, nebo kvůli těm rokům, co se započítávají do důchodu?

Nejlepší odpověď
Drap

Netuším jak ostatní, ale já jsem chodíval do práce z obou dvou důvodů. Bez peněz se obtížně přežívá a když nemáš důchod, tak také.

Další odpovědi
zjentek

Kurec zde bacha abys neskončil někde na zastávce MHD místní pravidelné linky vždy řekněme okolo 22.15 s cigárem v pysku a v časovém horizontu DLOUHODOBĚ.

Budu se za tebe modlit, protože začít takto přemýšlet je dobrý start jak přestat svobodně žít. Amen.

Filip84

Smyslu té otázky nerozumím, obávám se, že – v té obecné rovině – si na ni můžeš odpovědět sám:

  • varianta prvá: zaměstnanec potřebuje primárně peníze, důchod je pro něj vzdálen, proto jej (primárně) neřeší. Odpověď: takový zaměstnanec chodí do práce téměř výhradně kvůli penězům, nevadí má, například, že má 1/2 mzdy i více v dietách (řidič kamionu atp.),
  • varianta druhá: zaměstnanec potřebuje primárně odpracovat roky, protože mu – lhostejno z jaké příčiny – nějaké, třeba, chybí a důchod se blíží. Takový zaměstnanec bude chodit do práce primárně kvůli tomu, aby odpracoval roky, výše mzdy pro něj nebude až tak podstatná – třeba proto, protože kdysi měl vysoké příjmy, a tak ví, že jestli vydělá čistého třicet nebo čtyřicet tisíc, za těch pár roků, co mu zbývá, výši jeho pense příliš neovlivní,
  • varianta třetí: zaměstnanec potřebuje jak peníze, tak mít odpracované roky. To je, obávám se, uzus nejčastější: racionální člověk ví, že z něčeho musí zaplatit nájem, jídlo, atp., taky si chce i něco užít, že, no a na to jsou potřeba peníze. Zároveň si je vědom toho, že stárne, takže myslí i na to, že – jednou – půjde do důchodu, a tedy bude muset mít odpracovány i ty roky, a to nejlépe s příjmy, které mu zajistí slušnou pensi, ne s náhradní dobou, nebo minimální mzdou a zbytek „na ruku“, že.

Opravdu nechápu, na co se ptáš.

da ny

😉
Et tu, Brute – „I ty, Brute? “
Zřejmě z obou důvodů (většina).
Do 30 – 32 let jsem chodila do práce, abych sebe a dítě uživila a protože jsme MUSELI, abychom neskončili v kriminále, kde se též
pracovat muselo. Měli jsme právo na práci a povinnost pracovat.
Mamánkovství se netrpělo.
Podpora státu v nezaměstnanosti, nebyla, nebyla ani potřebná.
ANO, velká část národa (nejen našeho) chodí do práce, pro zdroj příjmů a zdroj příjmů ve stáří (tedydůchod) Alespoň do té doby,
než mocní, nějakou reformou nerozhodnou jinak.
Je dostatek lidí, které jejich práce i těší, baví a nedělají ji s odporem
a „pouhé nutnosti“.
Nyní chodím do práce, kvůli penězům a pro radost.
Započítaných mám 44.5 roku. Tedy, na odpracované roky „už nejedu“. 😉
Ale za každých odpracovanách 360 dní vHPP a roce., bez jediného dne DPN nebo OČR., se mi o pár desítek korun, důchod zvedne 😉
Také mi z HPP i DPČ, stát sebere svůj díl na ZP a ČSSZ ,
povinně odvedu

plebs

Člověk nepracuje aby žil ale žije aby pracoval

cappuccino

Tou otazkou jsi me donutil k zamysleni.......
Chybi tam dalsi alternativa: nekteri chodi do prace proto, ze je to bavi!! Divne, ze??

zjentek

Kurec jenom blbni, pokračuj a na důchod zde budeš přispívat obdobně jako Drap. BE CAREFUL MAN! 🤷‍♂️