Sajmon339

Chlupy na nohou

Ahoj,mám takový problém že mám až moc chlupy na nohou a vadí mi to protože si toho každý všimá a vypadá to dost divně hlavně když nosím kraťasy a lidi na to pořád koukají ale nechci si to holit (nikde se zatím neholím)já zarostám fakt hodne i v podpaží a na jiních místech,můžu si to nějak skrátit ?Už fakt nevím za chvíli je léto a přes zimu to zarostlo ještě víc :( posílám fotku je to podle vás moc chlupaté na to že je mi 16 nebo je to normální?Fotka:https://ibb.co/G0P5DXn

Nejlepší odpověď
elkon

Já bych to neřešil. A na lidi kašli. Nic jim do toho není. Chlap má mít chlupy. Znám dost žen, které to mají na chlapovi rády. Také mám chlupy, asi trochu méně, jako většina chlapů a nikdy by mě nenapadlo něco s tím dělat. Chlap s oholeným tělem vypadá zženštile.

Další odpovědi
da ny

To už vypadá, jako hypertrichóza.
(genetika .léky, nemoci, hormony..)
Napíši, jen pár informací. Řešení ponechám na Vás.
Podpaží je jasné, to se dá šetrně oholit.

Pokud chlupy ostříháte, nebude to vypadat dobře….
Stříhání a holení chlupů žiletkou ⇒ jako, když pohnojíte. Tmavé strniště /kaktus) na nohou nevypadá vábně. Holí se minimálně ob den.
Po holení žiletkami, chlupy ztvrdnou a zhoustnou (na nohou i mužské tváři a na rukou).
Epilace, depilace.
Elektrický strojek chlupy vytrhá. Je to zpočátku nepříjemné, časem si člověk zvykne. Pokožku je třeba ošetřit (mohou být červené tečky, sem tam nějaký chlup zaroste, zanítí se, vytáhne s vytrhne ošetřit pokožku.
Existují depilační krémy. bez bolesti se chlupy stáhnou. Pokožku ošetřit. Chlupy nerostou tak rychle, jako po oholení, někdy, časem, někomu zeslábnou (roky.
Nejoblíbenější je odstraňování chlupů na nohou, rukou, těle VOSKEM.
Pomocí el. přístroje se vosk zahřeje a nanese na ochlupenou pokožku. „papírovými pásky“, k tomu určené se na vosk přiloží, uhladí a chlupy se strhnou. Zpočátku mírně bolestivé/nep­říjemné (méně, než u hlučného epilačního strojku). Časem si pokožka/člověk zvykne a nevnímá nic.
U této metody trvá déle, než chlupy narostou do nevzhledného stavu. Píchají, jako kaktus 😉. Pokožku je třeba ošetřit (alespoň dětským olejíčkem,třeba s azulenem = modrý obsah, hranatá lahvička). Chlupů časem ubyde. Některé cibulky zaniknou.

Takový „problém“, řeší asi 80% žen.
V USA a v Kanadě člověk s hustším porostem chlupů, zejména na nohou,. nesmí do veřejného bazénu!

Existují také nějaké pasty /gumy a kosmetická pracoviště, kde se odstraňují chlupy touto metodou. Vhodné i na intimní místa.
Další možností je laser. Velké plochy, by člověk sotva uplatil. Nesleduji, nemám pojem o současných cenách. Po opakovaném (opakovaných) zákroku, chlupy již narostou.

https://www.pro­zeny.cz/clanek/po­zor-na-nadmerne-ochlupeni-muze-jit-o-vaznou-nemoc-9201
Srst se zdravým lymfatickým systémem, opravdu, nic společného nemá ±)

Filip84

Zdravá srst = zdravý lymfatický systém.

Na co se stěžuješ!? Jsi zdravý! 🙃🙃🙃

Tak je nech, ať čumí, ne? Nebo nos dlouhý kalhoty. Nebo návleky – jsou i letní, že Ti v tom nebude horko.

A nebo si zaplať depilaci celýho těla. 🙄🤪 Nebo se pravidelně hol, což zdravé není, zato nebudeš chlupatý.

Na co se, vlastně, ptáš?

To nevíš, že chlupy se daj oholit? Ano: chlupy se dají oholit.

Nebo že existuje depilace? Ano, existuje.

Nebo že se to dá odborně odstranit, aby to nerostlo? Ano, dá, není to zdravé a jest to drahé.

Dochy

Neřeš to. Tak zkrátka vypadáš jako chlap no… Pokud tedy nejsi holka, je to OK 😉
U holky by to vypadalo divně, ale co, každý sme nějaký a příroda si občas zahraje. Alespoň není nuda.