Ida2025

Chci se stát herečkou ale agentury do kterých jsem registrovaná na mě nereagují… Máte někdo zkušenosti?

Nejlepší odpověď
led

1 – Skúšať, skúšať, skúšať. Možno niekomu dôjde trpezlivosť a aspoň napíše „nemáme záujem“
2 – veľakrát je potrebná trpezlivosť, pretože nie vždy je treba práve váš typ. Režisér si hercov vyberá podľa fotografie, typu pre danú postavu a hereckých schopností a skúseností.
3 – je dobré mať za sebou herecké skúsenosti, hoci aj amatérske, napríklad v rôznych súboroch.
4 – dobre je chodiť do divadla, na nakrúcania a sledovať prácu hercov a ľudí okolo.
5 – niekedy je dobré mať za sebou prax v divadle (profesionálnom či amatérskom), vo filme hoci aj v inej pracovnej pozícii, jednoducho, aby ste spoznali prácu a „načuchli umeleckým pachom“ .
Mnoho herečiek začínalo napríklad v pozícii pomocných síl, alebo ako kostýmerok, maskérok…
podobne aj muži prešli pozíciami z kulisára na herca (Kňažko, Sidney Poitier, Ken Weatherwax, Lex Barker/Old Shatterhand, či Kevin Costner, ktorý prešiel snáď všetkým od zametania po réžiu)

Další odpovědi
elkon

Agentury jsou pro kompars, když chceš být herečkou, musíš studovat (např. Konzervatoř, DAMU a pod.).

led

elkon, umelecké agentúry zamerané na herckú tvorivú činnosť nie sú len pre komparz, ale aj profesionálov.

led

Prirodzene, ako píše elkon, ak chceš byť profesionálnou herečkou, nie komparzom v súčasnosti bez školského vzdelanie neprerazíš.
Počas štúdia na hereckej škole (od strednej po vysokú) sa pred ukončením ročníka vždy robí ročníkové prestavenie. Toto sledujú aj prípadní budúci zamestnávatelia, veď na školách učia prevažne aktívni herci s dlhoročnou hereckou a často aj režijnou praxou. Rovnako aj aktívní režiséri aj študenti réžie bývajú medzi divákmi školských predstavení. Niektorí, tí lepší poslucháči už vtedy majú za sebou aj prvé "detské kroky vo filmoch a divadlách.
Chvalabohu, dnes sa už na škole nemusí preberať marxleninská náuka.