kocickaaa

česnek obsahuje karcinogeny???!!!

Nejlepší odpověď
anonym

Do bitvy s rakovinou
Pozoruhodné jsou preventivní účinky česneku proti vzniku rakoviny. Americký národní institut pro boj s rakovinou ho uvádí na prvním místě seznamu přírodních prostředků a potravin s preventivním účinkem proti této chorobě.
Když se podíváme do statistik, zjistíme, že v těch oblastech, kde lidé česnek pravidelně jedí, bývá nižší výskyt rakoviny konečníku a tlustého střeva. Pomáhá totiž přirozeně dezinfikovat zažívací trakt a udržovat v něm bakteriální rovnováhu.
Proto by ho měli pravidelně jíst zejména lidé milující tučné maso a uzeniny, které vydatně zapíjejí alkoholem. A to tím spíš, pokud kouří, mají nadváhu a o sportu jen mluví, místo aby ho provozovali. Takovým lidem totiž hrozí zvýšené riziko vzniku karcinomu tlustého střeva.
Flavonoidy, které česnek obsahuje, na sebe navíc dokážou vázat karcinogenní nitrosaminy. Ty se mohou v malém množství vyskytovat v potravinách. Podobné je to i s aflatoxiny, plísněmi, které se občas objeví kvůli špatnému skladování v burských oříšcích a některých dalších pochoutkách.
Indičtí vědci z lékařské fakulty v Udajpúru sledovali vliv šťávy vylisované z česneku na pacienty, kteří v místní nemocnici podstoupili cyklus ozařování zhoubného nádoru. Ke svému příjemnému překvapení u nich zaznamenali výrazně menší negativní účinky této léčby.Že by se někde zase objevila jiná informace?Čínský česnek?

Zdroj: internet

Další odpovědi
beer

A gdes k temu proboha přišla?? To je přece blbost…pacifikuje karcinogeny – to by bylo lepší )))

tom004

Já tedy nevím jak španělský,ale český určitě ne.Oni by stejně v tom prostředí,meměli šanci na přežití. 🙂