davestejk

Český ekvivalent ke jménu JARED ?

Zdravím,
myslím, že asi neexistuje :) ?

Dík za odpověď

Odpovědi
Kulpix

Možná Jiří, nebo Jarda ;)

(Máš na mysli Jareda Dinese-hudebníka?)

marci1

Jarda-ten kdo vládne. U nás je jediný exemplář, 4 roky starý. 🙂
http://www.vyznamy-jmen.com/n/Jared
http://www.na­sejmena.cz/nj/cet­nost.php?id=4721­2&typ=jmeno

zjentek

JAREK?

Nuk nuk

Záleží, o jaký ekvivalent Vám jde, jestli chcete, aby to znělo foneticky podobně nebo o význam jména.

Foneticky je nebližší asi ten již zmíněný Jarda, Jára, možná i ten Jiří – Jirka.

Jestli ale hledáte významový ekvivalent a ještě k tomu český nebo alespoň u nás běžně používaný, pak nemáte zrovna skromné přání.

Jared pochází pravděpodobně z hebrejštiny. Je to jedno z méně známých biblických jmen. V Bibli se objevuje jen v rodokmenech a zanmená něco jako: „Sestoupil, klesnul, pokleslý“ apod. Možná by se našlo i něco ještě bližšího, ale ze jmen u nás obvyklých, která mě napadají, je asi nejbližší Pavel (znamená „malý“).

davestejk

Kulpix: no myslel jsem spíš Jared Leto :D

marci1: zajímavej web :)

zjentek: no říkal jsem si Jarek :D

Nuk nuk: no právě, myslel jsem významový… ok, díky za odpověď