Avatar uživatele
annas

Čemu jste se v životě ubránili? Jak jste získali vnitřní sílu, která vám umožnila situaci překonat?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 25Pro koho je otázka zajímavá? Otázku hodnotilo 25 uživatelů jako zajímavou, zde je prvních 20: vagra, anonym, manon, aramah, anonym, iceT, Andělé, johana 56, Drap, Deli, fcoop, bolak, Tom20, Sůwa, Pájo, redy, Damiana, briketka10, RyuzakiKate, anonym před 4256 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
www

Líp bude říct, čemu jsem se neubránil 😁.
Systému, politikům. Vše ostatní jsem vždy nějak zvládnul, protože jsem si jednoduše řekl MUSÍM, stejně mně nic jiného nezbývá.
Doplňuji:
Jo kecám (přecejen je to dávno), politikům trošku taky, ale jen tím, že jsem nešel do strany. Jenže to mně zase tak moc práce nedalo. Oni byli soudruzi vlastně rádi, že mají jednoho, na kterém mohou soustavně „pracovat“ ! 😁

Upravil/a: www

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?beer Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Čemu všemu jsem se musela v životě ubránit, to nebudu rozebírat. Ale sílu jsem čerpala hlavně z toho, že dokud nejde o život, tak jde o h…, potom také z pocitu, že je na mně závislých několik tvorů a nemůžu se tedy sesypat… no a v neposlední řadě z čokolády, cigaret a vínka…:D

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
johana 56

Bylo toho dost,někdy jsem si myslela,že už prostě další pohromu nezvládnu.Maminka říkávala " Nikdy není taková tma,aby v ní neprobleskla malá jiskřička,jen ji chtít hledat " a měla pravdu.Přesto,že pár věcí je skutečně neřešitelných a není jednoduché se s nimi smířit,musím je brát na vědomí.Vím,že v mém okolí jsou skvělí přátelé a rodina,život přináší i příjemné chvilky.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Odpoveď byla označena jako užitečná

Těžko říct, čemu všemu. Postupem času, se jisté věci vytrácejí a jiné dostávají do popředí. Měl jsem jedno údobí, trvající něco málo přes rok a dodnes vlastně ani dost dobře nevím, jak jsem to vše dokázal překonat.
Zemřel mi otec , vážně onemocněla matka, takže se neobešla bez pomoci. Ztratila se kočka, přejeli mě psa, ukradli motorku, dvakrát vykradli auto, přišel jsem o zaměstnání. Rozjel jsem podnikání, rozpůčoval peníze, kde jen bylo možné, nakoupil materiál a potom jsem vyhořel.
Vše dohromady byla dost nepříjemná situace v takto krátké době. Možná tím, že dcery nebyly ještě samostatné, že jsem byl podstatně mladší, možná i tím, že se se mnou život nikdy moc nemazlil jsem dokázal najít sílu, snad někde uvnitř, která mnme donutila bojovat a všechno překonat. Samozřejmě, změnil se tím celý život a padlo i spousta plánů a snů do budoucna.
Málo kdo si dovede představit kolik má vlastně v sobě síly a co vše dokáže překonat.

2 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?barnajka, Deli Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Říkám si:„A natruc tu budu a budu otravovat některé lidi.“
Ubránil jsem se úspěšně, když chtěl tajemník OÚ po mě porušit zákony, aby to vyhovovalo jeho záměrům. I starosta jej usekl. To bylo asi to největší.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Annas, to jsou moc hezké dotazy.
Ubránila jsem se svým strachům, bolestem, beznaději, zoufalství, snahám druhých zneužívat mne pro můj klid a nadhled, pro spravedlnost, které jsem se vždy snažila držet, pro poctivost, s níž jsem prožila celý svůj život.
Vnitřní sílu jsem získala hlavně díky všem těm negativním záležitostem, kterými jsem si prošla a se kterými jsem se musela vyrovnat. Nic v životě není zadarmo, ani ta síla ne. Díky ní vím, že občas je zatraceně dobře podělit se s někým blízkým o své trápení. Ne, házet své trable a starosti na záda přátelům, ale umět je požádat o pomoc, když to potřebuji. Své přátele jsem neodmítla, když volali třeba ve dvě v noci. Měla jsem kamarádku, která potřebovala si občas v tuto dobu popovídat. Nebo jsem nastartovala auto a jela k ní, aby mne mohla držet za ruku a usnout. I tohle dává člověku sílu. A nejhezčí odměnou je usměvavá tvář člověka, když se naučí zvládat své problémy.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?anonym Nahlásit

Avatar uživatele
Deli

Ubránila jsem se tomu ztrávit mnoho let s člověkem, který mi ubližoval. Vnitřní sílu na rozvod, boj s ním a vše, co s tím souviselo, mi dala moje dcera. Ona si zasloužila klidné dětství a bezpečnou láskyplnou rodinu, což jsme s ním neměly šanci mít. Dnes ji má, i když s novým tatínkem. Děti jsou můj motor vždy, když mne potká náročné období.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
RyuzakiKate

Myslím, že na svůj nízký věk jsem zažila už hodně věcí a ještě zažívám. Mám totiž smůlu na kolektiv a ještě jsem nenašla takový, kde bych se cítila dobře a uvolněně. Naštěstí se vždycky najde nějaká dobrá duše, která mi chce pomoct, a na to nezapomínám. Kdyby se nikdo nenašel, tak mi vždy pomůže mamka. Drží mě, chápe mě a snaží se mi pomoct a poradit. Je dobré si o všem pokecat a nebát se svěřit, ale tomu pravému, na to velký pozor. Tu sílu jsem právě čerpala z těchto lidí a za to jim děkuji…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
johana 56

Možná právě tu vnitřní sílu dodá snaha a vůle se s nepříznivými situacemi vyrovnat,sama sobě dokázat,že ještě není tak zle.

před 4256 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

An., mimoradne odpovim k tematu : :))
Ja povazuji za sve osobni stesti , ze jsem se zatim nemusela nicemu branit, nic prekonavat . Ale jak pisu , nebo si vzdy pro sebe rikam : ZATIM.
Ja si cely zivot letam tak 5 cm nad zemi .. , nekdy , kdyz mam trochu nos – prsacek , tak me syn polozi jeho ruce na moje ramena a ja vim, ze me vraci , i kdyz jen o tech 5 cm zase zpatky na zem.
Presto si nemyslim, ze bych k zivotu potrebovala k memu posileni nejake klacky pod nohy, prekazky … zivota si dovedu vazit a sil mam na rozdavani. Beru to jako svoji osobni vyhru.
Ze jsem zdrava ja a, moje rodina a vetsina pratel. I to zdravi si totiz musime zaslouzit. -iv-

před 4256 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Drap

ad Dr.Axl. -Proč jsi smazal svou odpověď, když jsi ten nejspravedlivější, nejpoctivější a vůbec nejlepší ?

před 4256 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

O jaké odpovědi to plácáš, ty kecko? Nevím, co si to zase vymýšlíš.
Když jsem neodpovídal, tak asi nebylo co mazat, ne? to dá rozum.

před 4256 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Že by jen oblíbená nová variace na staré téma?
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/dokazete-v-sobe-najit-odvahu-ci-silu-zmenit-udalosti-ktere-se-vam-mozna-momentalne-zdaji-byt-tezke-ci-neprekonatelne

ad Drap, citace je od tazatelky, kdy veřejně vyhrožovala, že již nebude vkládat otázky. (Možná dychtivě očekávajíce přemlouvání. – Zasvěcení vědí, vztahovalo se ke skóre, až dosáhne 100 tisíc bodů).
Asi některá slova nic neváží a jsou jen patetickými gesty.

před 4256 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Dr., ocko take rekla, ze nebude chodit do diskuzi .. , tak ji to take pripomente ..,
ja take rekla, ze budu na odpovedich hodinku denne a vcera jsem byla 12 … ,
vy jste me rekl, ze si me veznete .. a ? Porad nic. Ani ten slibovany sraz uzivatelu jeste nebyl. A ja se pritom na vas tak tesim. !

  • iv-

před 4256 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Srazy byly už 3, ale ani jeden pro zápodočeský region, do nějž spadáš.

před 4256 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Aha .. , tak to bylo asi jako kdyz jste mel jit s tou partou na odpovedi .. , pak jste sel sam .. , ale vlastne to byl take sraz. Srazil jste se tam sam se svym vlastnim stinem. :)
A vy spadate do 3 regionu ? Nebo jste sel s tim svym stinem jen do jednoho ? :)
Me by zajimal jen pocet. :)

  • iv-

před 4256 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Víš co říká zlidovělé rčení (vůči manželkám), mylně připisované Plzákovi: „Zatloukat, zatloukat, zatloukat!“
Regiony byly – Praha, Středočeský a Jihočeský.
V Budějcích jsem byl na promoci mladší dcery, tak se to jen skloubilo.

před 4255 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Kdo bude vážit slova, až se změní měsíc v kalendáří …?

Okolnosti rozhodly jinak. Trpělivost přece přináší růže …
Všechno se změní v pravý čas …

před 4256 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

An., nemyslite to slibovane zari ?? :))
Zitra bude krasny den … -iv-

před 4256 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Vlastne az pozitri .. :( Ale to uz vydrzime . :)

před 4256 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

začínáš se opakovat > http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-bude-podle-vas-za-30-a-vice-let-nejvetsim-zabijakem-na-svete#discussion

pozor na to!!

já sem rád že annas nedodržela svůj stotisícový slib, aspoň nebude požadovat abych já dodržel ten svůj, kvalitní tříkolku která ujede dvěstě kiláků na jeden zátah totiž aby v dnešní době člověk pohledal > http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-vyhraje-ten-kdo-ma-nejvice-bodu-za-odpovedi-d

před 4256 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Ad bolak, je to těžký – chodit pěšky.

Ae můžeme se rozhodnout, co si budeme v této chvíli myslet …

před 4256 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Drap

Tímto blábolem ale nevysvětluješ nic z toho na co jsem se v diskuzi ptal. Neporušuješ tím náhodou kodex ? Přečti si ho. Pokud máš výhrady k otázce, tak ji smaž, nebude to asi poprve a všichni si už na to zvykli.
Vážnost tvých slov nebudu komentovat.

před 4256 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

„Johano, Vám rovněž děkuji za gratulaci za to, že jste se zajímala o mé otázky (už ale žádné nebudou), i odpovědi.“

před 4256 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Drap

Možná nechápu jen já, ale netuším , jak tvůj příspěvek souvisí s otázkou.

před 4256 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Asi takto. Určeno uživatelce annas:

Dr.Axl Kde je odpověď na otázku?…

Drape, znáš význam slova vyhrožovat? Já ano: vyhrožovat někomu udáním…

Že bych vyhrožovala slušné, nekomfliktní Johaně?

Opět si někdo plete pojmy s dojmy…

před 4256 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

viz původní znění „už žádné otázky nebudou“. Je lhostejno jak to nazveš, zda slib, prohlášení, na smyslu strohých slov to nic nemění, stejně jako jejich nedodržení. Výhružka byl přenesený pojem vůči komunitě, Johana je úplně mimo ty určené adresáty.

před 4256 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Annas, a já se těšila, že už to zvládáš. Toto mne hodně mrzí. Tohle není diskuze k otázce,ale znovu záležitosti, které sem nepatří a pokud je nejste schopni řešit jako slušní, kultivovaní lidé, neměli byste je řešit vůbec.
Buďte dobrými členy…tak asi ten kodes je vydán v ugrofinštině, protože mu většina lidí odmítá rozumět.
Annas, Ty jsi v rámci odpovědí celebrita. Jako kantorka jsi prožila život, kdys šla svým žákům příkladem. Hernajz, nekaž to.

před 4256 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
hanulka11

ocko ty jen kážeš a napomínáš druhé a co je komu do toho co annas je,nebo byla – je to její soukromí- tak ho cti laskavě

před 4256 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Drap

Ale jak vidět, tak ty máš stále problémy sama se sebou.

před 4256 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Annas to zvlada , devce ocko. Nezvlada to ale nekdo jiny.
A odpoved k otazce je kde ?
Snad Vam to dr. pripomene.
Hernajz , nekazte nam tady tu diskuzi.

  • iv-

před 4256 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek