dasman

Má nárok na důchod člověk, který celý život pracoval na DPP?

Má člověk, který celý život pracoval na DPP nárok na důchod?

..
Upozornění

Zdá se, že jste příliš struční. Nešetřete písmenky a důležité informace napište přímo do otázky.

Celý život na DPP?

Nejlepší odpověď
ivzez

Kdyby ve všech DPP byla sjednána odměna 10.001 (nebo
více) Kč měsíčně a kdyby takového příjmu vždy (každý měsíc)
dosáhl, měl by na důchod nárok.

Kdyby šlo o DPP s nižší odměnou
a neplatil si důchodové pojištění sám, nárok na důchod by neměl.

Hradit si důchodové pojištění sám lze jenom 15 let, což je málo.

Další odpovědi
Pepa25

Ne.

Zdroj: https://www.fi­nance.cz/516812-duchod-kdyz-nepracujete-na-hlavni-pracovni-pomer/