Matiselis

Můžete mi prosím poradit nějaké trefné přirovnání, které popisuje, když někdo je ve stejné situaci jako někdo jiný?

Ahoj,
nemůžete mi prosím poradit nějaké trefné přirovnání, které popisuje, když někdo je ve stejné situaci jako někdo jiný? Aby to pasovalo do věty: „oslovte ostatní účastníky, mnozí z nich jsou totiž XXX“.
Jistě nějaké vhodné přirovnání (nebo pořekadlo či přísloví – omlouvám se, ale nevyznám se v terminologii) existuje, ale nedaří se mi na něj vzpomenout, ani jej vyhledat… Být ve stejných botách? Nosit stejný kabát? Být ve stejné kůži?

Děkuji za odpověď.

Nejlepší odpověď
anonym

na stejné/jedné lodi, ve stejných srágorách, hovno padne rovným dílem, padni komu padni, v tomto si můžeme podat ruce, svrchní jako spodní, velikost náhrobku to už nezmění, tento vlak už nikdo z nás nezastaví, …

Další odpovědi
elkon

Ta věta nedává smysl, aby se tam mohlo přirovnání „napasovat“.

Drap

Jsou všichni jak přes kopírák,… jeden za 18. druhý za dvacet bez dvou.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.