zjentek

Být chudý jako kostelní myš je úděl, nebo životní styl?

Odpovědi
marci1

Obojí je možné. 🙂
Přibližně polovina obyvatelstva celé planety v současné době žije na 2,50 dolarech denně nebo méně. Kdyby všichni žili „západním stylem“, vydrancovali by zdroje planety za dvě dekády.
Lidé pracují v kontraproduktivní práci, kde tvoří většinou záporné hodnoty z hlediska fyzické ekonomiky. Ale potřebují splácet auto na leasing a nějaký satelitní domek na předměstí, což obnáší patnáctihodinovou pracovní dobu, stres, deprese, vyčerpanost. Přece nemohou být „chudí jako kostelní myši“. Zapomínají na duchovní život, děti, odpočinek, přírodu, prostě na pohodu a klid. Všeho moc škodí a o majetku a penězích to platí dvojnásobně. 🙂

Rokio

Ani jedno.

Chudý je ten, kdo je hloupý (není schopen dosáhnout dobrého vzdělání) a je líný pracovat. Chudým se může stát i člověk, který je gambler nebo je shopoholik či propadl drogám.

dubraro

Může být obojí.

elkon

Neschopnost.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

zjentek

Elkon>>>čeho? Vyrábět peníze?