hapiky

Byly v minulosti dějiny světa ovlivněny vlivnými tajnými organizacemi?

Je i dnešní součastnost jimi do určité míry ovlivňována?
https://www.ex­pres.cz/tajne-spolecnosti-03t-/svet.aspx?c=A151130­_180827_dx-svet_anet

Nejlepší odpověď
led

V celej historii ľudstva prebiehali vývoj bol ovplyvnený nielen otvoreným násilným – vojenským spôsobom, diplomaciou, obchodom, ale aj tlakom skrytých síl v pozadí.
Napríklad v Starom Egypte, v období vlády faraona Amenhotepa IV prešla moc nad Egyptom z boha Amona na Atona – faraon sa následne premenoval na Achnatona. Počas vlády jeho následovníka Tutanatona kňazstvo skrytými vnútornými silami a deštrukciou faraonovej moci dosiahlo návrat starého boha Amona s následným premenovaním (podrobením sa) faraona na Tutanchamona (pod týmto menom je známy aj v dnešnej dobe)
Podobné boje prebiehali aj v stredoveku – Druidi, Templári, Bratstvo ruže, Rád Sionu
v novoveku Ilumináti, Slobodomurári, New Age a množstvo ďalších

http://matrix-2012.cz/index­.php?option=com_con­tent&view=arti­cle&id=861:taj­ne-spolonosti-tajne-uenie&catid=75:i­lluminati&Ite­mid=92
https://www.hlav­nespravy.sk/sve­tova-vlada-pat-poprednych-tajnych-organizacii/793658

Další odpovědi
orwell

Samozřejmě a nejen v minulosti. Tedy žádné „konspirace“, ale tvrdá realita!
Mj. slovo konspirace neoznačuje něco vymyšleného, nepravdivého, neexistujícího (jak je dnes chybně používáno a chápáno), ale utajeného!!!

Kepler:
Konspirace = spiknutí, komplot, tajná dohoda !
Konspirativní = UTAJENÝ, též spiklenecký.

Kepler

Domnívám se, že ne. Je to jen konspirační teorie, která není dokázána. Možná jen některá dílčí a nepodstatná politická rozhodnutí, který učinil sám člen nějakého spolku. Ta ale málokdy udělá jen jeden člověk, v běžných demokraciích to ani není možné.

Kepler

Orwelle, nepoužil jsem slova konspirace, ani konspirativní. Ta mají jiný význam. Psal jsem o konspirativní teorii. Abych přiblížil: američani nikdy nebyli na Měsíci nebo jsou ve spojení s emzáky atd.

led

„Samo použití pojmu „konspirační teorie“ je do jisté míry problematické, protože tento termín používají především skeptici a odpůrci teorií spiknutí v hanlivém smyslu a hodnocení naivního omylu. Označí-li mluvčí nějaké tvrzení jako „konspirační teorii“, pak tím obvykle dává najevo, že je považuje za smyšlené a nepodložené. Termín bývá tedy používán jako automatické zamítnutí tvrzení, které je považováno za směšné, nesprávné, paranoidní, neopodstatněné, bizarní či iracionální.[1]“ https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Konspira%C4%8Dn%C3­%AD_teorie

orwell

Koho to skutečně zajímá, může se podívat na několikadílný pořad „Tajná společenstva“ – PRIMA ZOOM, jehož 3. díl byl odvysílán 10.2.2018 v čase 08:05 – 09:05, nebo si to najít v archivu (tedy snad). Mj existuje i velmi zajímavá kniha o Bilderbergu, jeho vzniku a působení. Lze to ale také všechno prohlásit za nesmysly a strčit hlavu do písku, což je mnohem pohodlnější. Kdo nechce, neuvěří.