Lotr2008

Byly již v 19. století a dříve ve světě soutěže podobné MO, FO atp.?

Myslím soutěže ze školních předmětů, které se pořádaly celostátně, ale třeba i mezinárodně.

Nejlepší odpověď
Midas

Jako myslíš matematickou a fyzikální olympiádu? Nějaké soutěže, možná lokální a tak asi byly. Ale tyhle vědomostní olympiády určitě ne. Navíc v 19. století nebyly ani „soutěže“ typu Nobelova cena nebo (celosvětová sportovní) Olympiáda – no, ta znaovuobrodila na samém konci 19. století.

Další odpovědi
Emefej

To nevím, můj osobní názor je, že nebyly.