Kryšpín

Bylo v normalizovaném socialismu do roku 1989 v televizi více či stejně polosexuálních ukázek?

Na př. jako v seriálu Most kdy tam servírka udržuje šéfa, včetně hlášek štamgastů a pod.

Odpovědi
autacek

Jak se to vezme, podívej se občas na ČT2, třeba na tehdejší filmy s Belmondem.

Jinak seriál Most je záležitost sama pro sebe, co se nesmí běžně nahlas říct je tam oslavováno jako umělecký skvost, nechápu.

zjentek

Ne. Až s pádem režimu přišla svoboda a se svobodou přišlo obnažování, což se nevyhnulo ani TV. Zářným příkladem budiž archiv ČT 2 z 90. let. Ženská která by tam v diskuzních pořadech tý doby svý tělo přímo neukazovala anebo o svých ko.ách minimálně nekecala, tak taková v tehdejší federativní republice nebyla snad ani svobodná! A proto já tvrdím, že není dobrý dát lidem PŘÍLIŠ svobody NAJEDNOU! Zvláště pak „jinak cudným“ ženám. Brrr…

aliendrone

Před sametovou komedií byla (nejen) TV celkově stydlivější, ovšem v průběhu času se striktní sešněrování uvolňovalo. Porovnej třeba dobově úspěšný film „Léto s kovbojem“ z roku 76 (kde neuvidíš NIC!) s cca o nějakých 10 let mladším, taktéž úspěšným filmem „Bony a klid“ – tehdy se mnozí dokonce v novinách pohoršovali, že „v kině dávají porno“! (i když už tam něco málo je, tak oproti dnešku je to vlastně nic) :D :D :D

dubraro

Mnohem méně, zcela výjimečně. Patrasová v poloprůhledných mokrých šatech ve filmu Vrchní, prchni byla erotickou událostí roku.

Kelt

Tak se podívej na Hrátky s čertem. Tam je scéna, kdy Theofil (Vinklář) svádí nebo pokouší Otce Scholastyka (Smolík) a v rákosí se ukazuje žena s odhaleným poprsím. Podobná scéna je v jednom starém filmu pro pamětníky, kdy se hádají o prádelnu a je tam záběr na ženská prsa. A to byly filmy před rokem 1960.