jirka F

Bylo někdy u vás takové náledí, že jste ani nemohli vyjít z domu?

Já pamatuji akorát na ledovku v roce 2014 kdy ani vlaky moc nejezdili museli je táhnout dieselové lokomotivy a v Praze nejezdila městská hromadná doprava.

Nejlepší odpověď
annas

Určitě bylo, ale nepamatuji si roky. Sice z domu jsem stěží vyšla, doklouzala se k autobusové zastávce, jenže samozřejmě autobus dojel až za 4 hodiny, místo v 7.00 hodin až v 11.00 hod.

Čekali jsem na zastávce, promrzlí, ale bohužel báli jsem se odejít, i když už to tolik neklouzalo.

Ještě si pamatuji, když jsem jela domů, mrholilo, namrzala silnice, byla mlha, řidič jel krokem, ale v zatáčce byla odbočka na polní cestu, takže s autobusem na ní skončil. Čekali jsem dlouho, než přijel jiný autobus.

Ještě třetí vzpomínka. Náledi, ale řidič jel opatrně, po asfaltu to šlo, ale když vjel na kostky, najednou se celý autobus otočit vlevo. Naštěstí žádné jiné vozidlo nebylo nablízku.

Za celou dobu dojíždění do školy autobusem i vlakem jsem zažila několik havárií, ve vlaku i v autobuse, i když nebylo náledí.

Další odpovědi
Drap

Ano, bylo to už několikrát, jenom co já pamatuji

Kepler

Když mi bylo 14, vytvořila se taková ledovka, že jsem babičce jezdil na nákupy na bruslích. Vše bylo pokryto 1 cm silnou vrstvou ledu. ulice i chodníky. Před obchodem jsem si akorát nasadil na brusle gumové chrániče.

led

Matne pamätám, jé, za našich mladých časov to bývalo…
1972 – Mrazík kdesi v okolí Žatca spôsobil, že po 3 hodinovom varení čaju v silnom vetre pri „byvakovaní“ v snehu, som po šmyku do iglú miesto cukrom už vlažný čaj poctivo osolila.
1976 – Ráno v zime pod Poľanou (Stredné Slovensko). Počas chôdze/šmyku po zľadovatelom snehu som zacítila smrad horiacej kože. Zbadala som akýchsi zbojníkov ležiacich okolo ohňa. Odtiaľ išiel ten smrad. Rozbehla som sa tam, vlastne skôr viezla po ľade, až som šmyk neubrzdila a nárazom jedného zbojníka odsotila do záveja. Ako spal, strčil nohy do ohňa a tie mu začali horieť. A smrad kanad sa šíril ranným tichom. Je to vymyslené? Nie, Boli to unavení vojaci na zimnom cvičení.
1986 – Lyžiari v uliciach, kedže mestská doprava nefungovala. Na Dunaj sa robili nálety a piloti bombardovali ľad.

Jejé, za našich mladých liet bývali inakšie zimy, teraz si určite povzdychnú mnohí starci. a ľad bol naozaj ľadom.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Kepler

led: jo, jo, za první republiky se i prdělo líp!

led

Kepler a to nespomínam časy Rudolfa II. Alebo kňažnej Libuše. Žiadny smog z chemičiek, voda v riekach bola čistá…