dust8

Bylo hlavním cílem misionářů zotročit obyvatelstvo, zabavit majetek a půdu?

Nejlepší odpověď
annas

"Misionářské výpravy měly dříve významný vliv na poznávání světa a šíření civilizace, řada velkých cestovatelů západního světa byla zároveň misionáři – např. David Livingstone či Samuel Fritz.

Misijní stanice zřízené křesťanskými misionáři pak v některých oblastech (zejména v Africe a Jižní Americe) dodnes tvoří kostru jediné obecně dostupné sociální, vzdělávací a zdravotnické sítě.

Zároveň je ale třeba pamatovat, že zejména na přelomu středověku a novověku byly misijní výpravy často kombinovány s výpravami dobyvačnými.

Misijní činnost ve stylu „obracení na víru“ může mít do značné míry formu vnucování a nátlaku.

I přes „získání“ konvertitů stále nelze označit misi za úspěšnou: Naplňování a praktikování víry musí pokračovat i po odchodu misionářů dále, což ale bez dostatečného vzdělání o učení není možné. I kdyby se nová víra v komunitě ujala, bez trvalé zpětné vazby snadno sklouzne mimo rámec církve. Pouhé pokřtění konvertitů není úspěchem, ale teprve začátkem: Například v začátcích evangelizace amerických indiánů se pak celý odkaz scvrkl na „víru zkřížených dřívek“. Zodpovědná misijní činnost tedy je dlouhodobá, s měřítkem výchovy minimálně jedné generace (20 let), a také neinvazivní, budující svůj vliv pouze nabídkou pomoci, ponechávajíce možnost volby a odmítnutí, a přizpůsobivá vůči místní kultuře. " atd.

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Mision%C3%A1%C5%­99

Další odpovědi
Drap

Ne, hlavním cílem misionářů bylo obrátit neznabohy na víru. A celkem se jim to různými prostředky i dařilo.

Rokio

Ne, hlavním cílem bylo převést je na správnou víru, aby měli zajištěný dobrý posmrtný život.

Kelt

Snad jenom u těch, co si neviděli na špičku nosu. Pokud udělám z lidí otroky a vše jim seberu, tak mne budou nenávidět. Když jim vysvětlím víru a další pojmy, tak mi budou vděčni a budou mi po věčné časy odvádět dary a stejně tak jeho potomci.

Kepler

Ne. Misionář je od slova mise – poslání. Úkolem misionářů bylo zakládání misií a obracení obyvatelstva na křesťanskou víru.