Beno

Bylo dříve v zimě více sněhu?

Nejlepší odpověď
Drap

Ano, pamatuji doby svého mládí, kdy býval velmi často sníh už od Mikuláše a lyžovalo se do března. Stejně tak byly zamrzlé i rybníky. Pamatuji, kdy se na místním rybníku hrály i zápasy ligových mužstev. Dnes je to nepředstavitelné. Myslím však, že z dlouhodobého hlediska to neni nic nezvyklého.

Další odpovědi
paul1

Určitě bylo. A předtím ho bylo ještě víc. Tchán vzpomínal, jak si museli prohazovat
cestičky k brance, nebo k studni a sněhu bylo tolik, že lidi ani nebylo viděl, jen poletující lopaty nad sněhem.

Alesh

Nepochybně. Dnes už v určitých oblastech lidi skoro sníh neznají. To se týká i oblasti, kde žiju já. A samozřejmě jako kluk si pamatuju hodně sněhu i mrazivé zimy. Dnes už bych se u nás na rybníku asi bruslit nenaučil. ☹

Rokio

Samozřejmě. Je mi dvacet pět let a když mi bylo osm, bylo sněhu požehnaně.

Dochy

Tak občas bylo sněhu málo i v minulosti (před cca 40 lety).
Teď občas nějaký sníh je. Mám pocit, že naposledy trochu slušně nasněžilo před 9 lety. to sněžilo už v říjnu. Dobře si to pamatuju protože v těch čerstvých srač… jsem vezl ženu do porodnice 😉 a pak něco ještě asi po dvou nebo třech letech…

Emefej

Nebylo. To jenom naše selektivní paměť to vidí jinak. Statistika hovoří jasně, např. stanice Kočkov v Ústí n.L. zaznamenala sněhovou pokrývku pro dnešní den (8.1. v 7:00) celkem sedmnáctkrát od roku 1975, stanice Tušimice měla sníh dvacettřikrát od roku 1967.