Avatar uživatele
Beno

Bylo dříve v zimě více sněhu?

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? paul1, Ametyst před 848 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Ano, pamatuji doby svého mládí, kdy býval velmi často sníh už od Mikuláše a lyžovalo se do března. Stejně tak byly zamrzlé i rybníky. Pamatuji, kdy se na místním rybníku hrály i zápasy ligových mužstev. Dnes je to nepředstavitelné. Myslím však, že z dlouhodobého hlediska to neni nic nezvyklého.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
paul1

Určitě bylo. A předtím ho bylo ještě víc. Tchán vzpomínal, jak si museli prohazovat
cestičky k brance, nebo k studni a sněhu bylo tolik, že lidi ani nebylo viděl, jen poletující lopaty nad sněhem.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Alesh

Nepochybně. Dnes už v určitých oblastech lidi skoro sníh neznají. To se týká i oblasti, kde žiju já. A samozřejmě jako kluk si pamatuju hodně sněhu i mrazivé zimy. Dnes už bych se u nás na rybníku asi bruslit nenaučil. ☹

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Rokio

Samozřejmě. Je mi dvacet pět let a když mi bylo osm, bylo sněhu požehnaně.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

Tak občas bylo sněhu málo i v minulosti (před cca 40 lety).
Teď občas nějaký sníh je. Mám pocit, že naposledy trochu slušně nasněžilo před 9 lety. to sněžilo už v říjnu. Dobře si to pamatuju protože v těch čerstvých srač… jsem vezl ženu do porodnice 😉 a pak něco ještě asi po dvou nebo třech letech…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Emefej

Nebylo. To jenom naše selektivní paměť to vidí jinak. Statistika hovoří jasně, např. stanice Kočkov v Ústí n.L. zaznamenala sněhovou pokrývku pro dnešní den (8.1. v 7:00) celkem sedmnáctkrát od roku 1975, stanice Tušimice měla sníh dvacettřikrát od roku 1967.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek