Mirdas

Bylo dlouhodobé hospodářské plánování ekonomickým přínosem ?

Jaké mělo pětileté plánované hospodářství klady a zápory ?

Nejlepší odpověď
zzzzz

I dnes se ve veřejné správě plánuje, hlavně v územní samosprávě, na ministerstvech je to těžší, každou chvíli je tam někdo jiný a není shoda na ničem, ale obce i kraje mají udělané plány i na 10let a prognózy ještě na dýl:-))

Plánovat je potřeba, jinak se vše prodraží, není nutné se na 100% držet plánu, je nutné vědět, jakým jdeme směrem.

Další odpovědi
Quimby

Zápor byl hlavně v tom, že se nedalo reagovat na okamžité změny v poptávce.
A dobře plánovat celé hospodářství na pár let dopředu je strašně náročné, podle mě nemožné.