Lgee

Bylo by zavedení trestu smrti porušením ustavy!?

Pokud by se poslanci rozhodly zavést trest smrti bylo by to proti ústavě pokud by to bylo jen za ty nejhorší zločiny (vražda, multivrazda, vlastizrada, podporováni EU ) atp?

Nejlepší odpověď
DoTazatel

Nebylo. (Jestliže by se na tom posranci dohodli, zákony by se podle toho upravily, v tomto případě i samotná ústava).
A ústava není svatá, dokonalá, nezpochybnitelná, neměnná atd… V případě potřeby a okolností se dá samotná ústava „lehce“ pozměnit, či zcela nahradit (přetvořit).
Je vytvořena pár lidmi (popř pak upravena jinými lidmi), v určité době, s určitými názory – úhly pohledů a podle toho se dá jednat = pozměnit ustavu, zrusit, přetvořit (i to, co je to demokracie může být těžké definovat, může mít několik definic a vlastně spíš založených na názorech a osobních přesvědčeních nebo to zda vůbec existuje nebo jaký je její smysl, funkce, účel atd…), nejsou to fakta a v podstatě nic napsáno lidmi není dokonalé, čistá pravda, trvalé, nic, co by se nedalo vylepšit postupem času, …

Podporování EU je největší zločin?? :'D Jako její zastánce fakt nejsem, ale zločin to asi není…

Další odpovědi
Rokio

Myslím si, že ano. Říká ti něco právo na život? V Česku jsou také zakázány nehumání tresty a rovněž je tu zákázáno mučení.

Kryšpín

Zákon č. 2/1993 Sb., článek 6 odst. 2 – Nikdo nesmí být zbaven života. Odst. 3 – Trest smrti se nepřipouští. Jedině předělat Ústavu a rozhádat se s EU.

Lgee

Tak jestli i ústava je výmysl EU tak už suverénní stát asi nejsme.

DoTazatel

Ústavy (seznam zásadních ustanoveních a zákonů státu) jsou staré tisíciletí. I různé královské zákony (které ovšem nenesou pojmenování ústava) by se daly označit za takové Ústavy. I v nich je (či může být) hierarchie, organizace, ve které jsou hlavní zákony.

Mezinárodní smlouvy můžou Ústavy třeba ovlivňovat, doplňovat ( v tomto případě i EU… Může je tak i pozměňovat…do­konce vydat nařízení, které ústavu nějak změní-musi přijmout jistá její narizeni, ale to zas třeba až po schválení našimi posranci atd).
No ale určitě není ústava výmysl EU, to je blbost.

DoTazatel

V jistém slova smyslu vlastně EU a jiné kon-federace/unie/spo­lečenství omezují suverenitu států samotných i jejich ústav „ve prospěch“ onoho společenství (jehož členem je i ten stát samotný, takže by to MĚLO být v jeho prospěch) – tak by to alespoň mělo být a tak si to představují… jenže takovéto sjednocení (která ve skuteřnosti jednotná nejsou) nefungují… a vpodstatě jsou jen chaotická a někdy až direktivní (v tom špatném = diktátorské).