Avatar uživatele
Bronzový

Bylo by zavedení trestu smrti porušením ustavy!?

Pokud by se poslanci rozhodly zavést trest smrti bylo by to proti ústavě pokud by to bylo jen za ty nejhorší zločiny (vražda, multivrazda, vlastizrada, podporováni EU ) atp?

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Bronzový

Nebylo. (Jestliže by se na tom posranci dohodli, zákony by se podle toho upravily, v tomto případě i samotná ústava).
A ústava není svatá, dokonalá, nezpochybnitelná, neměnná atd... V případě potřeby a okolností se dá samotná ústava "lehce" pozměnit, či zcela nahradit (přetvořit).
Je vytvořena pár lidmi (popř pak upravena jinými lidmi), v určité době, s určitými názory - úhly pohledů a podle toho se dá jednat = pozměnit ustavu, zrusit, přetvořit (i to, co je to demokracie může být těžké definovat, může mít několik definic a vlastně spíš založených na názorech a osobních přesvědčeních nebo to zda vůbec existuje nebo jaký je její smysl, funkce, účel atd...), nejsou to fakta a v podstatě nic napsáno lidmi není dokonalé, čistá pravda, trvalé, nic, co by se nedalo vylepšit postupem času, ...

Podporování EU je největší zločin?? :'D Jako její zastánce fakt nejsem, ale zločin to asi není...

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Stříbrný

Myslím si, že ano. Říká ti něco právo na život? V Česku jsou také zakázány nehumání tresty a rovněž je tu zákázáno mučení.


Avatar uživatele
Bronzový

Zákon č. 2/1993 Sb., článek 6 odst. 2 - Nikdo nesmí být zbaven života. Odst. 3 - Trest smrti se nepřipouští. Jedině předělat Ústavu a rozhádat se s EU.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Bronzový

Lgee

Tak jestli i ústava je výmysl EU tak už suverénní stát asi nejsme.

Avatar uživatele
Bronzový

DoTazatel

Ústavy (seznam zásadních ustanoveních a zákonů státu) jsou staré tisíciletí. I různé královské zákony (které ovšem nenesou pojmenování ústava) by se daly označit za takové Ústavy. I v nich je (či může být) hierarchie, organizace, ve které jsou hlavní zákony.

Mezinárodní smlouvy můžou Ústavy třeba ovlivňovat, doplňovat ( v tomto případě i EU... Může je tak i pozměňovat...dokonce vydat nařízení, které ústavu nějak změní-musi přijmout jistá její narizeni, ale to zas třeba až po schválení našimi posranci atd).
No ale určitě není ústava výmysl EU, to je blbost.

Avatar uživatele
Bronzový

DoTazatel

V jistém slova smyslu vlastně EU a jiné kon-federace/unie/společenství omezují suverenitu států samotných i jejich ústav "ve prospěch" onoho společenství (jehož členem je i ten stát samotný, takže by to MĚLO být v jeho prospěch) - tak by to alespoň mělo být a tak si to představují... jenže takovéto sjednocení (která ve skuteřnosti jednotná nejsou) nefungují... a vpodstatě jsou jen chaotická a někdy až direktivní (v tom špatném = diktátorské).

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 2767
Zlatý ivzez 1617
Zlatý standa 1257
Zlatý mosoj 745
Zlatý led 705
Zlatý Kepler 586
Zlatý JájsemRaibek 547
Zlatý marci1 536
Zlatý gecco 534
Zlatý annas 513

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.