MartGrin

Jaký si myslíte, že by měl být zákonem povolený minimální věk pro pohlavní styk?

V Nigérii je to 11 let. Na Filipínách a v Angole je to 12 let, v Japonsku 13 let a například v Bahrajnu je to 21 let. U nás v České Republice je to samozřejmě 15 let. Co si myslíte o našich 15 letech? Zdá se vám to jako přiměřené nebo si myslíte, že by se hranice měla posunout níž, protože člověk je dostatečně připravený už např. v 13 letech? Nebo byste hranici naopak posunuli výš, protože si myslíte, že na sex musí být člověk vyspělejší?

Nejlepší odpověď
iceT

Hranice by mohla být vyšší než 15 let

Že je člověk dostatečně připravený už ve 13? No, někteří jedinci možná…ale stejně si to nemyslím.

Další odpovědi
led

Hranice by mohla být vyšší než 15 let

Vzhľadom na zemepisné súradnice, nežijeme v oblastiach Amazonie a Polynezie, kde 12 ročné majú deti. Preto aj vývoj človeka prebieha inak, než v menovaných oblastiach.
15 ročné dieťa je ešte stále dieťa vo vývoji. Aj biologicky, aj psychicky a spoločensky. Preto práve naopak, túto hranicu,15 rokov, by som posunula ešte vyššie, minimálne od 16 rokov veku človiečika, tj. ukončenia povinnej školskej dochádzky.

zjentek

15 let je akorát

Proč furt nejste spokojeni s tím, co máte? 15 JE FAJN!

A proč hranici snižovat? Stejně to tam kdejaká slečna má dnes holý jako dětskou prdelku, ani chlup někde uprostřed kvůli identifikace, nic…

ivzez

Hranice by mohla být vyšší než 15 let

Hranice by měla být tak vysoká, aby člocvěk věděl,
co dělá, a jaké může mít jeho počínání následky.
A zodpovědnost by pro něj neměla být „španělská vesnice“.

Chlapci v 15 letech podle mne nejsou dostatečně zralí. Nemíním
to ve zlém, jen pak čtu otázky typu, že se někdo jednorázově vyspal
s dívkou a teď se bojí, aby nebyla těhotná.

U dívek ta hranice poněkud kolísá, některá se dokáže už v 15 letech
chovat odpovědně, jiná to nezvládá ani v 17.

Kepler

Hranice by mohla být vyšší než 15 let

Kelt

Hranice by mohla být nižší než 15 let

Hranice by mohla být nižší. Ale hormonům neporučíš.

zjentek

Ježiši, doufám, že „nějaký CHYTRÁK“ zase enpojme mou odpověď PO SVÉM. Samozřejmě je mně jasný, že při sexu je NĚKDY dobrej i mozek a to je věc, kterou si u 12. letý slečny jaksi nepředstavím, byť by se slušně učila, jestli si rozumíme. Zkušenosti jdou s věkem, takže sex s jedenáctkou je v našich zeměpisných šířkách určitě dobrej max. pro uchila, to je jasný. Na druhou stranu nechápu, proč poroučet genům. Patnáct je fajn, výše je to neudržitelné. Nebo by se vám snad líbilo, kdyby čekárny pohotovostí byly přeplněny teenagerkami s genitáliemi rozedřenými o radiátor as podobné? Kolik miliard by odcházelo ze zdra. pojištění? To asi ne. Takže než tady zase budeme remcat o vlastních puritánských snech a představách, tak si taky uvědomme, že soulož jako taková je stejně samozřejmá, třeba jako případ chleba- kdy začít chleba jíst? Bude prospěšnější dříve, nebo raději později? A je vůbec vhodné chleba jíst? Mám sice chuť, ale zákonem mám povolený krajíček od jednadvacíti. Tak na to jim prdím a na protest zůstávám do smrti chlebním panicem!