hapiky

Bylo by pro současné lidstvo nebezpečné, kdyby už dnes vědci vyřešili onu teorii (rovnici) všeho či kvantové mechaniky?

Pokud by přinesla jen VĚDOMOSTI, tak ok. je ale nějaká hrozba zneužití?

Odpovědi
Drap

Téměř u každého nového objevu je jisté riziko zneužití

Kelt

Vědět něco, to je síla. Jsou to informace.A záleží na tom, jak se použijí a hlavně kdo je použije. Například byl vyvinut plyn na hubení škůdců, ale bylo to zneužito v koncentračních táborech proti lidem. Nebo základy letectví a kosmonautiky umožnili sestavit raketu, která dopraví posádky do jiného prostoru, ale na druhé straně jsou řízené střely, které mohou zasáhnout libovolné místo na zemi. A mohl bych pokračovat.

anonym

samozřejmě, že u všeho existuje možnost zneužití. O tom nemá smysl jen spekulovat to je jedna z jistot. Díky průmyslové špionáži či mezinárodní spolupráci (říkejte si tomu jak chcete je to v podstatě totéž) jsou ale zásadní nové objevy dostupné vždy téměř všem a tak žádná země necítí potřebu své dočasné technologické převahy zneužít a současně všichni vyvažují daný objev vývojem funkčních protiopatření šitých na míru určité pravděpodobné podobě výsledného objevu (proč myslíte že třeba na experimentálním projektu ITER spolupracují prakticky všichni politicky významní hráči světa, kde najdete jiný projekt kde by spolupracovala Evropa s Ruskem, USA i Čínou, tento projekt je velmi přelomový a pokud by spolupráce nebyla takto široká hrozila by výrazná destabilizace v důsledku toho že některá zemí technologií tokamaku bude disponovat dříve než jiné).

Edison

Pro současné lidstvo je vždy nebezpečné cokoli, co může docenit až v budoucnosti. Možná proto nám příroda brání seznat tajemství všeho najednou.

anonym

vědomosti, jistě o ty jde v první řadě, ale akademická sféra a komerční či politická jsou v symbióze. Politici a komeční společnosti poskytují peníze, akademická sféra poskytuje know how které politikům umožňuje chrastit řetězy a firmám umožňuje vývíjet konkurenceschop­nější produkty. O druhou pozici se tak dělí zisk a moc a jsou za touhou po poznání ve velmi těsném závěsu (a to spíše jen proto aby na ně nebylo tolik vidět, kdykoliv jsou připraveni v pravou chvíli zabrat a obsadit první pozici a touhu po poznání smést do škarpy faulem) … tomu se nelze vyhnout.