Avatar uživatele
Gestas

Byli jste za minulého režimu uvědomělými občany?

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? annas před 2204 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kepler

Ano, zásadně jsem nechodil do prvomájových průvodů, ani jsem nevyvěšoval ruské vlaječky.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
ivzez

Jistě. Z vlaječek k prvomájové výzdobě jsem šila
„jižanské“ vlaječky (používaly se jako nášivky na rukáv).

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Jiří Bohumil

Co myslíš pod pojmem „uvědomělý“ občan? Pokud postoj k politické situaci a vládě jedné strany, tak k tomu se ti dnes asi nikdo nepřizná.
A většina se bude prohlašovat za „disidenty“ (ale fungujících v utajení, takže to o nich nikdo nevěděl). 🙂
Pokud tím myslíš člověka, který odpovědně, poctivě a spolehlivě pracoval a snažil se žít v souladu se svým svědomím a vědomím, tak já, za sebe, ano.
A pokud se týče té „politiky“ tak „členem“ strany jsem nikdy nebyl a svou práci jsem bez problémů mohl vykonávat a nikdo mi v tom nebránil.
Ale byl jsem i tak „uvědomělý“, že jsem i po několik období vykonával funkci poslance MNV a MěNV a pomohl vyřešit , ve své době, více určitých problémů ve svém bydlišti. A určitě se za to nestydím.
A vše to bylo „zadara“ a ne že jsme za to chtěli hned nějaké „many“, jak je dnes běžně zvykem. ☹

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kryšpín

Nebylo toho mnoho asi dvě třetiny národa, ale 17 listopadu 1989 se to po bojovném řinčení dozickými klíči úplne ztenčilo na minium

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek