Gestas

Byli jste za minulého režimu uvědomělými občany?

Nejlepší odpověď
Kepler

Ano, zásadně jsem nechodil do prvomájových průvodů, ani jsem nevyvěšoval ruské vlaječky.

Další odpovědi
ivzez

Jistě. Z vlaječek k prvomájové výzdobě jsem šila
„jižanské“ vlaječky (používaly se jako nášivky na rukáv).

Jiří Bohumil

Co myslíš pod pojmem „uvědomělý“ občan? Pokud postoj k politické situaci a vládě jedné strany, tak k tomu se ti dnes asi nikdo nepřizná.
A většina se bude prohlašovat za „disidenty“ (ale fungujících v utajení, takže to o nich nikdo nevěděl). 🙂
Pokud tím myslíš člověka, který odpovědně, poctivě a spolehlivě pracoval a snažil se žít v souladu se svým svědomím a vědomím, tak já, za sebe, ano.
A pokud se týče té „politiky“ tak „členem“ strany jsem nikdy nebyl a svou práci jsem bez problémů mohl vykonávat a nikdo mi v tom nebránil.
Ale byl jsem i tak „uvědomělý“, že jsem i po několik období vykonával funkci poslance MNV a MěNV a pomohl vyřešit , ve své době, více určitých problémů ve svém bydlišti. A určitě se za to nestydím.
A vše to bylo „zadara“ a ne že jsme za to chtěli hned nějaké „many“, jak je dnes běžně zvykem. ☹

Kryšpín

Nebylo toho mnoho asi dvě třetiny národa, ale 17 listopadu 1989 se to po bojovném řinčení dozickými klíči úplne ztenčilo na minium