Mr. Marek

Byli jste někdy v pobaltských zemích (Estonsko, Litva, Lotyšsko), co se vám tam líbilo?

Chtěli byste tam vyrazit?

Odpovědi
Kepler

Jsou to zajímavé země. Nikdy jsem tam sice nebyl, ale z těch východnějších zemí by mně asi lákaly nejvíce. Poláci jsou hloupí, Ukrajinci a Bělorusové zase poněkud barbarštější a necítil bych se tam moc bezpečně. Asi před 45lety jsme jako študenti v Praze vzali sportovní dívčí výpravu (tuším z Estonska) pod svou ochranu a holky se nestačily divit. Noční Praha, hospoda u pěti P, to v CCCP nezažily. Ale byly opravdu milé 😎

autacek

No, pozitivní bylo, že tam nebylo draho jako na západě. Jinak lidé jsou tam milí, ale svým způsobem děsně „zmatení“. Promluvíš rusky, jsou nasraní, páč jim Rusové ukřivdili, promluvíš německy, jsou nasraní, páč je Němci okupovali, promluvíš anglicky, jsou nasraní, páč ti nerozumí. Ale naštěstí nejsou takoví všichni. Byl jsem ve všech třech zemích co zmiňuješ, z Talinu jsem si odskočil i do Helsinek, jako hezký, ale když to neuvidíš, nic bez čeho bys nemohl žít.

Arne1

Byl jsem tam předloni na podzim, kromě toho ještě čtvrtá pobaltská země – Kaliningradská oblast a pak průjezd kouskem Běloruska. Bylo tam fajn, příjemně, zajímavé památky i příroda. S lidmi se většinou dalo domluvit, když si člověk vybral někoho staršího. Trochu je tam problém se stravováním pokud nedostanete nějaký tip od domorodce, tak jsou všude pizzy, burgery a podobné nezmysly.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Arne1

autacek: Draho – to je sporné. Ubytko se dá sehnat za rozumný peníz, ale například kopeček zmrzliny je za 2€ (ve Vídni kolem 1€). Cena například v autoservisu mi připadala velmi normální. Domluva – mladí se snaží předvádět že znají pár slov anglicky. Se staršími se naštěstí dá domluvit rusky (kupodivu s výjimkou hlavního města Litvy Kaunas), v Rize ruština naprosto bezproblémová; jinde jsem to moc nevnímal – asi to fungovalo. Ještě za dob komunismu nám na zájezdu říkali, že je nutno začít jiným jazykem a až pak přejít na ruštinu, dnes se mi to už nezdá.

Arne1

Kepler: V Bělorusku barbarské a nebezpečné ? Právě naopak. Tam jsem se cítil velmi příjemně a bezpečně. Všechno tam bez problémů fungovalo, perfektní byty k pronájmu, silnice ve výborném stavu, příjemní lidé, krásné holky, snadná domluva rusky. Ukrajina je trochu problematičtější. Dokonce bych řekl, že třebas platby kartou jsou tam mnohem rozvinutější, tady je to jak u barbarů spíše u nás.