jirka F

Byli byste rádi, kdyby celé léto propršelo?

V komentářích.Jak na idnes.cz tak na novinky.cz slýchám komentáře jen ať prší.

Nejlepší odpověď
Malvína

Určitě ne. Chci tropy.

Další odpovědi
Kepler

Vůbec by mi to nevadilo, ale ne za cenu povodní.

Hufnágl

Ano, ale muselo by pršet pouze v noci a jen takový zahrádkářský deštíček.

Kelt

Podstatné je, aby se dostala hladina spodní vody na požadovanou hodnotu a nebyly povodně a lidé neměli škody. Jenomže člověk má na tom taky svou vinu a to tím, že upravoval tok řeky, kácel lesy, ničil přírodní zábrany. Příroda není hloupá, tento systém je dokonale vyvážený a když si pár lidí řekne, že zorají kousek pole, vykácejí půlku lesa a pošlou řeku jinam, že se jim to nebo budoucím generacím nevrátí i s úroky. Takže rád bych nebyl a stejně tak bys nebyl rád ani ty.

iceT

No to asi ne, ale 40 ve stínu být taky nemusí.

Drap

Je dobře že prší, ale všeho moc škodí. Ani déšť přes celé léto by nebyl dobrý. Takovéto úvahy jsou zbytečné, doposud nebylo zaznamenáno, že by v našich krajích pršelo celé léto. Někdy prší více, někdy méně.Hladinu spodní vody by to ani tak nedoplnilo. Jde to velmi pomalu.

jsemjá

Ne nechci aby celé léto propršelo. To by pak nebylo léto.

marci1

Líbilo by se mi, kdyby v noci popršelo a ve dne v přiměřené teplotě svítilo sluníčko! 🙂