Viktorie II.

Byla už v novodobých dějinách ČR vyhlášená „občanská neposlušnost“?

Nebo v minulosti?

Nejlepší odpověď
Kepler

Výzev k občanské neposlušnosti bylo u nás jistě mnoho, bohužel nevím s jakou odezvou se setkaly. Příkladem budiž:
https://plus.roz­hlas.cz/obcan­ska-neposlusnost-7822200 nebo
https://alian­cenarodnichsil­.cz/tagy/obcan­ska-neposlusnost/

Další odpovědi
JežíšKristus

Tu nelze formálně vyhlásit. K tomu není určen žádný správní orgán.

V novodobých dějinách nikoliv, dále do historie je nám nejblíže zřejmě občanská neposlušnost po vojně, daná dohromady zrádcem Masarykem.
Sametovou revoluci nelze označit za občanskou neposlušnost, rozbití Svazu bylo rozhodnutím Moskvy. Také, že dodnes mají v Moskvě Gorbiho „v oblibě“…

plebs

Když polovina národa odmítá očkování tak není vyhlášená ale dobrovolná neposlušnost pod ochranou lidských práv a svobod ve jménu dalších nebožtíků.

Pepa25

Pro některé je to celoživotní program …

JežíšKristus

Plebs: neočkovaných je zhruba 39 %. Řekněme že pár procent se očkovat nemůže, a dojdeme k tomu, že tu je třetina lidí, která věří nesmyslům.