dust8

Byla pro vás minulost zajímavější, než současnost a proč?

Odpovědi
elkon

Jiná odpověď...

To se nedá porovnávat, za prvé jsem byl mladší a za druhé byly jiné podmínky. Každá doba přináší různé změny. Něco je pozitivní, něco negativní.

zjentek

Ano, protože...

…Protože toho je hrozná doba! Mít všeho plnou ř.ť je strašné, to je tak nebetyčně debilní, hodno stáda tupých debilů. Ty životy jsou tak marné, tak prázdné a tupé…

Ametyst

Ano, protože...

Život měl smysl. Lidé věděli, co je důležité a co je okrajové. Víc přemýšleli a nebyli konfrontační a ovlivnitelní jako dnes. Vážili si mnoha lidí i věcí, které nebyly samozřejmé. Uměli rozlišit přítele od nepřítele, pravdu od lži. Vychovávali své děti ke slušnosti.
Myslím že nedávná Lotrova otázka na výpočty zpaměti ty rozdíly v odpovědích docela dobře odkryla.