Anonym*

Byla v ČR nějaká povodeň, při které umřelo více než 45 lidí?

Nejlepší odpověď
ten který je

V roce 1916 došlo k protržení přehrady Desná v Jizerských horách.

Další odpovědi
Edison

Ano.

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Potopa_sv%C4%9Bta

DoTazatel

Takových povodní bylo. Tady třeba Johnstownská potopa – při prudkých deštích se přetrhla přehrada a voda zatopila celé město nachátející se pod ní. Počet obětí byl přes 2 000.
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Johnstowns­k%C3%A1_potopa

Já už jsem tu někde říkla že hráze jsou časovaná bomba, jako mnoho jiných věcí. „Lepší“ a mnohem pohodlnější je s tím vším něco dělat až se „to“ stane.

Pepa25

V podstatě každý rok je někde na světě nějaká povodeň, kdy zahyne víc než 45 lidí, nejčastěji někde v Asii.

V ČR: povodně v r. 1997 na Moravě ve ve Slezsku.

Zdroj: https://en.wi­kipedia.org/wi­ki/List_of_flo­ods

Dochy

Podstatná změna otázky… Potopa obecně na potopu v ČR. Zvažuju nahlášení otázky pro nesrozumitelnost a nesmyslnost.

DoTazatel

Mám dojem, že tazatel se v původní otázce ptal na potopy v Česku, pak to quentos upravil a vynechal v otázce ČR (zřejmě neúmyslně). Otázku nenahlašuj, není to tazatelova chyba.
Viz historii úprav

Dochy

Mno jo… Ale to „česko“ mohl tedy mít v základu otázky hned od začátku… OK přehlédl jsem to v doplnění.

Mc Merkurion

… ČR vznikla v roce 1993, co si dobře pamatuju, takže do toho nepleťte Rakousko či biblickou potopu … otázka je snad jasná !!!

DoTazatel

Když jsme odpovídali, tak v otázce (ani podotázce) nebyla ani zmínka o ČR. viz úpravy otázky.

Mc Merkurion

… omlouvám se, je vidět, že nejni nad úpravu otázky … odstraní se „důležitá“ mezera před otazníkem a zmizí „nedůležité slovíčko "ČR“ …

DoTazatel

Přesně a tady každý musí pořád něčí odpovědi upravovat… tohle bych zrušil (ať si do vlastních otázek/odpovědí smí zasahovat jen ti, kteří je napsali).

Edison

Jak se m nohokráte ukázalo… úpravu bych připustil pouze pisatelem a to jen řekněmež… do půl hodiny.