Avatar uživatele
Gus_Fring

Byla fyzika nejpopulárnější vědou minulosti?

Většinou nejslavnější vědecká jména jsou spojena s fyzikou, předpokládám, že to znamená, že fyzici jsou známější z důvodu větší popularity anebo ti největší géniové si častěji vybírali fyziku, protože byla populárnější či zajímavější pro ně.

Nebo to je blbost?

Zajímavá 0 před 244 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kelt

Když se díváš jedním směrem, tak máš omezený přístup k dané věci. Byli i dobří lékaři, politici, vojevůdci, obchodníci, cestovatelé. Měl bys konkretizovat. Kdo, kdy, kdo, co, jak a proč. 5W+1H. Co je podle tebe minulost? A proč si myslíš, že fyzici byli populární? Takový Prokop Diviš měl problémy díky svým pokusům. A jiní lidé taky. A badatelé pracovali v určitém oboru, měli obecné znalosti, dosti široké a měli přehled, proto měli nezkreslené závěry. Možná by ses tak díval i na medicínu, výrobu léků a vůbec nějaké technologické postupy. Je to tvůj náhled, ale nadšenec z biologie by tě přesvědčil o biologii a hudebník zase o hudbě.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?Mc Merkurion Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kepler

Fyzikové vždy přicházeli s objevy, které pochopil i průměrný člověk a měly i zásadní vliv na jeho život. Pára, elektřina, elektronika... Jak populární je chemik, který najde optimální chemickou technologii výroby něčeho nebo univerzální lepidlo?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Pepa25

Ne. Nejvýznamnější vědou hodně dávné minulosti byla filozofie, která dost dlouho zastřešovala všechny vědy (Issac Newton sám sebe popisoval jako "přírodního filozofa"). A raném novověku byla minimálně chemie stejně významná, protože lidé poznávaly nejen jevy, ale vůbec postatu složení látek. No a třeba Nobelovy ceny se od začátku udělují v 5 oborech ...

EDIT: Omlouvám se, trochu jsem se vzdálil od té "popularity". Ale jak je vlastně myšlena? Z pohledu veřejného uznání nebo vědecké atraktivity?

Upravil/a: Pepa25

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek