Hufnágl

Byl vinen továrník Baťa tím, že drobní ševci museli svá kladívka, knejpy, cvoky… dát do šuplíků?

Nebo to byli komunisté po roce 1948?!

Nejlepší odpověď
Kepler

Nic nemuseli. Mohli boty opravovat a těch bot bylo pořád víc, protože si je každý mohl dovolit. Bohužel ne jako živnostník, ale jako zaměstnanec provozovny za bolševika. Nebo mohl jít makat k Baťovi, později do Svitu. Jo jo, ten zatracený kapitalista Baťa. Koupil sis boty za 99 Kč a za pět let abys sis kupoval nové!

Další odpovědi
anonym

Naopak, Baťa jako kapitalista se staral. Měl k tomu vztah a ke svým zaměstnancům se choval s respektem. Dal jim práci, výhody a to bez nějakých politických manýrů.

Komunisté se chovali bez respektu, sebrali lidem jejich pracně vybudovaný majetek. Absolutní drzostí byl despekt k soukromému vlastnictvi. Zavírali sedláky, lhali, podváděli, šířili proti schopným lidem nenávist. Udavači, práskači, neúspěšní- to jsou komunisté (zejména ti, kteří nadávají) čest výjimkám. Komunisté tuto zemi dostali na úroveň rozvojové země a prakticky zadupali potenciál pod zem. A takových úspěšných, šikovných lidí zde bylo. Raději z toho ,,ráje" utekli.

da ny

Pokrok nezastavíš.
Jedněm práci „vzal“, jiným dal. Jako každá velkovýroba, všude po světě.