Rokio

Byl více inteligentní Hawking, nebo Albert Einstein?

Kdo měl vyšší IQ?

Odpovědi
Disraeli

Albert Einstein

Nic proti Hawkingovi, ale byl (a je) docela přeceňovaný. Je hlavně známý. Zde je odpověď jasná. Einstein.
Pokud by však šlo o největší mysl 20. století (a jednu z největších historie), tak by to byl Tesla… který ve své době trochu upadl v zapomnění. Později (po smrti a během dnešní doby) se opět dostal na výsluní, ale stále je dost opomíjený.
Einstein prý sám uznal, že Tesla je geniálnější (osobně bych Einsteina ani nenazýval géniem). Když se ho jednou ptali, jaké je to být nejchytřejším člověkem na světě, řekl že neví, že na to se musejí zeptat Nikola Tesly. ;) :D Má to sice nejistý původ (těžké dohledat originál), ale nepravděpodobné to není… a taky to má dost zdrojů i docela starých, což sice nemusí být důkaz, že to skutečně řekl, ale taky není důvod, proč by to neřekl (tak či tak to nemění nic na tom, že Tesla byl geniálnější). I když Tesla nesouhlasil s většinou (nebo snad všemi) Einsteinovými teoriemi a nebyl zrovna jeho fanouškem. :D