Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
orwell

Ne, zrádcem dle mého názoru nebyl.

Nazvat tohoto člověka zrádcem může jen vypatlanec a ignorant. Jeho zásluhy na porážce fašismu (a nejen na osvobození našeho území) za 2. sv. války jsou nezpochybnitelné. Chce si to přečíst něco z historie a ne si vytvořit názor podle Jakuba Železného. Před ním měli respekt i mocipáni bývalého SSSR a netroufli si na něho. Mj. v r. 1968 (po „Pražském jaru“) si dojel i do Moskvy pro členy naší tehdejší vlády a vrátil se s nimi domů.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kepler

Ne, zrádcem dle mého názoru nebyl.

Byl donucen se podřídit diktátu Moskvy. Zrádci byli normalizátoři, kteří poskakovali tak, jak Gorbi pískal.

Upravil/a: Kepler

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Pepa25

Mám ještě jinou myšlenku!

Určitě nebyl zrádce v tom, co udělal v srpnu 1968, když se fakticky postavil za Dubčeka a spol. Jako prezident měl fakticky menší moc než ÚV KSČ a po zvolení Husáka do funkce prvního tajemníka v dubnu 1969 asi neměl moc možností, jak zabránit normalizaci. Možná podcenil Husáka. Formálně ale byl v té době prezident. Na druhou stranu je potřeba vidět, že v roce 1971 mu bylo 75 let … Prostě moje hodnocení není jednoznačné, ale za zrádce ho spíš nepovažuju.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Hufnágl

Mám ještě jinou myšlenku!

Ludvík Svoboda bojoval po boku sovětských … https://www.fo­rum24.cz/na-svobodu-se-svobodou-kdyz-cesi-a-ukrajinci-bojovali-bok-po-boku/

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

Ne, zrádcem dle mého názoru nebyl.

Zřejmě jsi nechodil do školy, jinak bys takovou blbinu nenapsal.

Upravil/a: elkon

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Arne1

Ne, zrádcem dle mého názoru nebyl.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aliendrone

Mám ještě jinou myšlenku!

Víš, já tam tehdy (v Moskvě) nebyl a obecně situaci neznám. Vím jen o málo více, než co se říká DNES. Ale to je fuk, protože pokud bych připustil, že Svoboda je vlastizrádce, tak bych TUPLOVANĚ musel přijmout, že vlastizrádnce byl Beneš.

Jenže prý nebyl (tvrdí se DNES), dokonce se mu staví pomníky, pojmenovávají ulice/náměstí a světe div se – byl vydán ZÁKON, že se ten dobytek zasloužil o stát… :o

Tihle lidé jako Železný jsou tu s námi POŘÁD. Za bolševika byli obvykle ideologickými referenty apod., vůbec se tedy nedivím, že se nějaký Železný „diví“. Každopádně jako všichni takoví nepotřební a neužiteční jedinci – ve slušné společnosti jednoznačný kandidát na sonderbehandlung, v pragmatické společnosti prozměnu nápravně pracovní tábor s doložkou „návrat nežádoucí“. ;) :D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kryšpín

Mám ještě jinou myšlenku!

Dukelská operace v roce 1944 nebyla zrovna košér, po dohodě s maršálem Koněvem hnál vojáky bez ohledu na ztráty proti dobře opevněným a vyzbrojeným skopčákům, rovněž ve Svobodově brigádě byli 16 letý Volynští Češi s týdenním výcvikem.
No a pro kované osumašedesátníky, Dubček vyletěl Husák přiletěl a Svoboda naletěl začal kvalitně přikuřovat Sovětskému svazu a Brežněvovi.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

elkon: Chodil, ne ale za komunistů (naštěstí).

před 1365 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kryšpín

Kepler Gorbi tam vládl trochu později.

před 1368 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
aliendrone

Kepler>>> Koho myslíš tím „Gorbim“?

před 1368 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
EKSOT123

Kepler měl buď napito, nebo je to mlžič a provokatér. A Svoboda je sice z mého kraje, dokonce s přízně s mým sousedem, ale zatím jsem si neudělal čas nad ním víc hloubat.

před 1368 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Hufnágl

Gorbačov

před 1368 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
aliendrone

Hufnágl>>> Ale Gorbačov „perestrójkoval“, normalizovalo se ještě za Brežněva. :)

před 1368 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Hufnágl

Kepler
Kolik máš v tuto chvíli pod kůži? Gorbi a Svoboda chodili do zemljanky ke Žukovovi na vodku?

před 1368 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek