Zacheus

Byl film Terminátor v socialistickém Československu zakázaný?

Nejlepší odpověď
Drap

Ne.

Další odpovědi
autacek

Za zbytné věci se tehdy zahraniční valuty neutrácely.

Jak to v tehdejším tzv. východním bloku asi tak fungovalo, nejlépe demonstruje fakt, že v kinech byl u nás tento film uveden až 1.9.1990, tedy celých šest let po natočení.

A i velkofilmy tehdejší západní produkce, jež nenarušovaly vývoj tehdejšího socialistického člověka, co se k nám do kin dostaly, byly kultovní, namátkou ať již třeba Tarzan, či E.T.

Video nebyla ze začátku věc pro chudé, rovněž tak kvalita kopií šla rapidně dolů každým přetočením, o dabingu ani nemluvě. Internet v podobě jak dnes, natož počítač, tehdy pro smrtelníka, i na západě sci-fi.

Jako světlo z hůry se pak mohl stát signál západních televizních vysílačů, ať již z Německa či Rakouska, ovšem ten také nešlo chytnout všude a stejně jak dnes, do TV se tam filmy dostaly až si na sebe vydělaly jinde, ovšem pro našince toto zdržení nebylo až tak zásadní. V jednom to bylo přínosné, řadu lidí to donutilo naučit se vedle ruštiny i německy.