Complex

Byl by člověk alkoholikem pokud by pil pravidelně dvě piva denně?

A co tři?

Nejlepší odpověď
ivzez

I kdyby půl deci piva denně.
Jde hlavně o pravidelnost, nejen o množství.

Další odpovědi
Drap

Nelze jednoznačně říct. Pokud je na tom závislý, tak stačí 1 malé pivo každý den.

hapiky

Záleží v jakých očích. Lékaři jsou v tom směru nekompromisní i když ví, že kecají.
Vyjímka je jen u toho, kdo se ze dvou piv opije.
Kdyby se mě chtělo tahat pivo domů, také bych ty dvě vypil, ale raději si zajdu, když mám chuť na čepo. Pořád zvládnu, když je příležitost i 12 kousků (tak jednou za měsíc) a za alkoholika se nepočítám. I kdyby to tvrdili všichni lékaři světa. Alkoholik je u mě ten, kdo ten alkohol potřebuje, nebo po něm touží. Já po něm netoužím, ale když je obsažen v pivu, tak holt má smůlu!

Kepler

Ivzez má pravdu. Alkoholika od nealkoholika nerozlišuje množství vypitého alkoholu, ale právě ta pravidelnost. Ono se to množství časem zákonitě zvýší.