Standaa

Byl Adolf Hitler geniální?

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
annas

Ano.

Geniální vůdce a řečník, bohužel využil v negativním slova smyslu.
Dále se mu přisuzuje, že měl neopakovatelné osobní kouzlo, takže dovedl manipulovat s lidmi.
Doplňuji:

Byl mnohými ppvažovaný za geniálního vůdce, jak je možné zjsitit z mnoha informaci na netu.

http://techne­t.idnes.cz/zem­rel-prezident-roosevelt-hitler-duf-/vojenstvi.as­px?c=A150415_164309_vo­jenstvi_mla

Další odpovědi
Emefej

Ne.

Geniální vůdce by Německo nepřivedl tam, kam ho v roce 1945 přivedl tenhle génius.

setapouch

Ano.

Geniální řečník a manipulátor. Jinak v ničem extra nevynikal.
Doplňuji:
Hitler nebyl genialni vudce. Mel jednou stesti, v Ardenach. Jinak poslouchal doporuceni ostatnich. Jeho druhe vojenske rozhodnuti bylo nechat Brity evakuovat vojska z Francie. Treti bylo bombardovat britska mesta misto letist, coz RAF dalo cas na konsolidaci a ve vysledku rozhodlo bitvu o Britanii. A ctvrte byl utok na SSSR. Druhe a treti rozhodnuti rozhodlo valku na zapadni fronte, ctvrte mu prohralo valku. Dokud se drzel rad, vitezil. Kdyz rozhodoval sam, prohraval.

lexx

Ano.

byl vyjímečný obratný řečník, diktátor a manipulátor, silná osobnost, desátník, velel velké armádě a kam to dotáhl…
Doplňuji:
jo, nebejt II.světové války tak ve východní Evropě nevznikne sovětský experiment zvaný socialismus a možná jsme na úrovní Rakouska nebo taky lezem po stromech

marci1

Ne.

Hitler by mohl být nazván jen „geniálním“ zločincem. ☹

Furie

Netroufám si říct./Nevím.

To byl ten co dokázal podřídit si masy a zapsat se do historie hned vedle největších vrahů jako byl Stalin?

ivzez

Ne.

Stingo

Ano.

Awe

Ne.

Rozhodně ne…Kdyby ano, tak neudělal tolik chyb a dnes mluvíme německy

anonym

Ano.

Vášnivý a okultista,který se osudově dostal ke slovu…
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Genialita
Doplňuji:
…a osudově odešel jak měl a stalo se co se stát mělo,ale už to nejde leda v nějaké alternativní extremistické skupině,která napodobuje jeho gesta a zvrhlé myšlenky ovšem dnes už nic oficiálního.

střevo

Ano.

Ale jen do roku 1941, než mu prdlo v kouli…
vod tý doby je to zločinec

Martinuss

Ano.

Lamalam

Ne.

setapouch

annas: a kým je považovaný za geniálního vůdce dnes? Chápu, že spousta Němců si to myslela, ale dnes máme více informací a z nich to teda rozhodně nevyplývá.

anonym

Kdyby nebylo Hitlera,tak by lidstvo nemělo co odhalovat?

anonym

Podle mého názoru má světová duše(astrál)svůj osud stejně jako člověk,který ho zpravidla hiearchicky vyplňuje a země vyvrhla Hitlera jako svůj obranný mechanismus vůči tomu,co se dělo na zemi,ale už je po všem a teď můžeme akorát společně čekat na fatalní armageddon,který přijde opět zhůry,ale nejspíš v trochu odlišné podobě,kde nebude člověk figurovat?