Lyn

Myslíte si, že sametová revoluce byla tak trochu divadlo?

Nejlepší odpověď
anonym

Ne, byla upřímná.

Doplňuji:
Pokud by sametová revoluce byla pouhým divadlem, tak by se zatáhla opona a stále bychom žili v socialismu a nesvobodě.

Další odpovědi
Sůwa

Ano, myslím, že byla.

Byla jsem tehdy přímo na Národní třídě a všechno jsem na vlastní oči viděla. Nemá smysl už to opakovat, ale tady je možno se něco zajímavého dozvědět :
http://analyza­.wz.cz/

Kohut57

Ano, myslím, že byla.

Doplňuji:
Byla to Commedia dell'arte.

anonym

Ne, byla upřímná.

Doplňuji:
Tak dohody, uzavřené při předání mocí mezi dvěma režimy asi nikdy neseznáme, ale těch pár milionů lidí bylo vážně přesvědčeno, že zločinný bolševický režim musí skončit na smetišti dějin.

anonym

Nenapadlo mě to, ale něco na tom asi bude.

Doplňuji:
V současnosti si myslím, že to byla konečně uvedena „pěrestrojka“ do praxe.

Rommart

Ano, myslím, že byla.

Doplňuji:
Byla to tzv. Imperialistickým netvorem skvěle zorganizována vize. A ten kdo tvrdí že to byla doba nesvobody neví absolutně o čem mluví. Kdysi nás tzv. ovládal SSSR, co je dnes jiného,dnes to dělá EU a to s velkou pomocí novodobých Otrokářů honosně nazývaných PODNIKATEL. Nemám namysli poctivé řemeslníky, každý kdo trošku sleduje dění v této zemi ví o kom je řeč. Starší generace která celý život dřela na své starobní a invalidní důchody má holé zadky, musí zvažovat jestli si koupí jídlo nebo léky. To je svoboda?? Žít na úkor poctivě pracujících a platících své daně. To je svoboda? Po roce věku 45 let a výše být bez šance na důstojně placené pracovní místo. To je svoboda? Lidičky proboha sundejte si ty růžové brýle z očí. Mám odpracováno více jak 45 let a chce se mi brečet nad tím jak jsem dopadl. Tzv. naši ochránci a chlebodárci nás zadlužují den ode dne více, nic se neděje. V zaměstnání dovést firmu k úpadku a zadlužení tak to zaměstnanec nerozchodí a až do smrti splácí exekutorovi. Zákonodárce může beztrestně promrhat stovky miliónů a nic se nestane, vyjde jen článek v novinách Viník nebyl zjištěn, tudíž Občane musíš to zaplatit TY.Tomu se říká SVOBODA???

Damiana

Ano, myslím, že byla.

Šaškárna a manipulace s lidmi. Naprosto povedená, dokonalá. Posloužila svému účelu, uvedla na „svět“ pár vyvolených, kteří ovládají životy jiných…
Btw – při čtení odpovědi od alenad mě úplně zamrazilo. Nevím, kolik ti je let, ale z té věty jsem cítila úpně to samé, co nás nutili v osmdesátých letech říkat o komunistech…jen osobní pocit, nic víc. Názor ti neberu!

alenad

Ne, byla upřímná.

Doplňuji:
Šla od srdce a měla se odehrát bez násilí – šlo o logické vyústění tragické situace v zemi .

Kohut57

Ad Vytrvylý: a stejné miliony občanů by dnes klíče, kterými zvonily, raději daly rozjezdit vlakem, jen kdyby se to vrátilo zpět. Geniální dramatik Havel nám tu frašku napsal tak dokonale a s takovým obsazením, že nám tleskal celý svět. Naivita lidí je bezbřehá. A že by nějaký zločinný režim skončil na smetišti dějin? Pořád je to pouze rub a líc jedné mince. A nyní spíše ten rub. Ale jinak máte pravdu, lidé jim skutečně věřili. A ta ztráta důvěry je daleko největší morální devastací národa jaká tu kdy byla.

Lyn

Ano, mám na mysli konkrétně V. Havla, a sice zda-li nám chtěl jen mazat med kolem úst nebo zda-li chtěl skutečně svobodu pro svůj lid.

Kohut57

K Havlovi se nelze kriticky vyjadřovat, je kryt zákonem . Tím, s ohledem na vlastní bezpečnost, další diskuze na toto jméno padá.

Lyn

Demokracie, rozumím.

Lyn

Věřím, že ze strany lidí byla skutečně upřímná. Jedná se mi o (ne)upřímnost druhé strany.

Kohut57

Odkaz, který uvedla Sůwa, je zcela přesný. A to je analýza, bez průvodních jevů. Tedy prasáren, podvodů, zvrhlostí, loupeží, teroru a vražd. Dějiny jsou takové, jaké je kdo chce mít. Výklad vždy podle mocných doby.