annas

Poznáte, o kterou významnou osobnost jde?

Z dnešní nabídky jubilantů jsem vybrala jednoho vynálezce:
Zemřel 18. října. Byl to americký vynálezce, celosvětově jeden z nejproduktiv­nějších a nejvýznamnějších. Na jeho jméno je vedeno více než 1000 patentů, další tisíce jich registrovaly jeho firmy.

Víte, které vynálezy a patenty patří k těm nejpopulárnějším?

Jeho výrok: „Jediná věc, pro kterou často ztrácíme trpělivost, jsou hodinky – ručičky jdou příliš rychle.“

Nejlepší odpověď
Losos

Jedná se o geniálního Thomase Alvu Edisona.

Mezi ty nejvýznamnější patenty bych vyzdvihl
telegraf, žárovku, kinofilm .. z jeho geniální hlavy toho však vzniklo tolik, že nelze vyjmenovat vše důležité :) Používáme toho však ve všedním dni více, než si myslíme a možná víme :)

Další odpovědi
Gollumek.88

Thomas Alva Edison – třeba žárovka :)