Kazatel

Budou pohnáni k odpovědnosti ti, kdo umožnili provoz civilních letadel nad oblastí bojů? Vydalo již řízení LP záznamy?

https://zpravy­.aktualne.cz/zah­ranici/za-tragedii-letu-mh17-muze-rusko-vysetrovatele-zverejnili-jm/r~e263c752­927711e9ae850cc47ab5f­122/

Odpovědi
Kryšpín

Záznamy nejsou

Pepa25

Kazatel: trochu mi váš přístup připomíná případ, kdy chodec přecházel mimo přechod a zabil ho opilý řidič jedoucí stovkou v obci. Podle vaší logiky je to nejdůležitější zjistit, proč chodec přecházel mimo přechod …

Kazatel

No, mě to spíš přijde jako nepotrestat učitelku, která s dětmi přechází sice na přechodu, ale při velké ceně Monaka. To, že případně některý monopost nesplňoval regule, je zcela jiná věc.

Pepa25

Ne, že „nesplňoval regule“ je demagogie, monopost tam neměl vůbec co dělat, nikdo neřekl, že je ostrý závod, řidič vyrazil o vlastní vůli a navíc neuměl řídit. Učitelka je v tom samozřejmě zcela nevinně, když už je problém v těch, co nevyhlásili závod resp. ho začali na černo …

Kazatel

Ale notak, že je tam bojová oblast a operují tam dokonce jejich vojenské stíhačky, vraždící (i) civilní obyvatelstvo, byl moc dobře znamý fakt.

Pepa25

V letových hladinách jetů žádné boje neprobíhaly, dokud povstalci nedotáhli ten BUK. Samozřejmě, byla to válka, neměli povinnost to infromovat a ukrajinské úřady nebyly dosatečně prozíravé, že vzdušný prostor úplně neuzařely. Jen pro pořádek: v sedmi dnech před sestřelením přeletělo nad Doněckou oblastí ccca 900 letadel, z toho bylo 86 letů Aeroflotu.

Kazatel

Jasně, stíhačky ukrajinské armády se plazily po zemi.