Kepler

Budou mít ráznější restriktivní opatření vůči šíření pandemie a jejich vymáhání očekávaný dopad?

Na hranicích okresů se auta vracejí, v Praze zrušili bleší trh… Rozdíly mezi okresy jsou obrovské, já mám to štěstí, že bydlím v jednom z těch nejlepších. I když by mi to mohlo být celkem jedno, páč jsem už očkován. Celkem věřím, že to smysl má a na vlastní oči vidím, že občané opět nosí ochranu. Jako by se odpírači najednou chytli za nos, protože si uvědomili, že i jim může jít o kejhák.

Nejlepší odpověď
Pepa25

Tento týden jsme podle všeho dosáhli vrcholu čtvrté vlny, situace se bude od toho příštího mírně zlepšovat. Který faktor* v tom sehrál jak velkou roli nikdy nikdo přesně nezjistí …
*restrikce, změna chování lidí, počasí, stupeň promořenosti, mutace, očkování …

Další odpovědi
Drap

Jak to bude účinné ukáže teprve čas, Zatím tomu můžeme pouze věřit a dodržovat pravidla.

Mc Merkurion

… odpírači si nic neuvědomili, jeli protestovat: https://www.id­nes.cz/zpravy/do­maci/lubomir-volny-demonstrace-pandemie-policie-opatreni-poruseni.A210307_091­113_domaci_vlc?ut­m_campaign=&ut­m_medium=z-boxiku&utm_sou­rce=www.seznam­.cz

Ametyst

Jak jsem už psala, připomíná to opevňování náměstí betonovymi zátarasy jako boj proti terorismu, zatímco státní hranice je neexistující, dokořán otevřená a propustná. Hlavně Evropská komise musí byt spokojená, o nic jiného nejde.

Hlada

Ano, vyhlašovatelé policejních opatření si připíšou politické body.
Je nepochybné, že se nárůst počtu nakažených zpomalí. Epidemie je už ale tak rozsáhlá, že ji nelze jednoduše zastavit. Je potřeba zorganizovat rychlé proočkování a urychlit používání léků, které se v malém osvědčily. Při současném vedení státu ale nejspíš dojde dřív k promoření přírodní cestou.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

EKSOT123

Pepa25 – ještě taky respirátory. Jinde už je nosili dávno před námi, ale my jsme zkrátka frajeři. Stejně jako roušky jsme na podzim znovuzavedli až mezi posledními.

Kepler

Ametyst: opravdu si myslíš, že státní hranice je doopravdy dokořán otevřená? A co s tím má dělat Evropská komise? Svůj způsob boje proti pandemii je jen a jen v rukou každého státu a nejen v Evropě.

Ametyst

Kepler: Když na jaře Evropská komise dovolila uzavřít hranice, epidemii jsme zvládali, že? EK přece rozhoduje o všem. Až teď, když selhala v nákupu vakcín, tak se zjistí, že byrokratické monstrum je nepružné a pomalé, nemá pražádnou zkušenost s byznysem a jak správně nakoupit a udělat smlouvu. Tak je najednou státům dovoleno jednat jakž takž samostatně. Víš o tom průšvihu se začerněnou smlouvou EU s Astrou-Zeneka? Nejen že byla předražená, ale byla i předplacená!! Pak nic nenutilo výrobce spěchat.