zjentek

Bude svět jednou zmapován a monitorován tak, že už nezbyde prostor ani na Yetiho a podobné a vlastně ani na báje?

Čím pak budeme usměrňovat děti, až nezůstane prostor pro žádné nadpřirozeno, bájného tvora, postavu, pohádku… Co z nich poroste?

A ještě zde dovolte podotázku, která by nejspíše byla vhodná jako samostatná otázka:

Existuje institut, který by předem domýšlel důsledky kontroly?

Odpovědi
Disraeli

Spousta záhadných tvorů (včetně Yettiho) je několikrát ročně zachyceno na kamery…
Jednou možná, ale pokud se to týká neobývatelných míst s extrémními podmínky, kde ani nic není (mrazivo, sněžné hory, pouště, oceány,..), tak dnes ani v brzku monitorovány nebudou.

Pohádky jsou navíc jen pohádky. FASCINUJÍCÍ, smyšlené příběhy pro děti. To nemá s monitorováním ani prozkoumáním světa nic společného.

zjentek

Diseraeli nezapoměls na satelity/monitoring všeobecně shora?

zjentek

…A pokud „už všechno znám“… Osobně jsem mezi lidmi pozoroval „zvláštní fenomén“, kdy tato „znalost“ byla téměř v každém případě vyvážena nedostatkem vlastní fantazie. Čilli stále platí otázka KDO vymyslí cokoli fascinujícího, když pro všechny bude již vše známé, probádané, ověřitelné a OKAMŽITĚ kontrolovatelné.

Disraeli

nezapomněl