Avatar uživatele
MasterGames

Brownův pohyb je náhodný pohyb mikroskopických částic v kapalném nebo plynném MÉDIU?

Znamená v této větě médium-SKUPENSTVÍ?

Předem děkuji za odpovědi :D

Upravil/a: annas

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? annas před 1607 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Edison

Ne, spíše materiál, hmota, látka…

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kepler

Pokud si dobře pamatuju ze školy, Brown pozoroval pohyb pylových zrnek ve vodě. Médium v tomto případě znamená prostředí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cochee

Ano. V kapalném nebo plynném mediu.
Skupenství je vlastnost látky – nikoliv látka sama. Medium (médium) – prostředí, tvořené nějakou látkou (materií), nosič.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Gus_Fring

V kapalině i plynu. Médium je výplň prostoru, nějaká látka.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Edison

Cochee, popsal jsi to dobře, jen ta odpověď je NE. Nakonec jsi to sám napsal. 😉

před 1608 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
cochee

Odpověď je snad ANO, ne? Odpovídám na základní otázku. Pokud je na rozvoj otázky (a zde je jím dokonce další úplná otázka) odpověď jiná nebo dokonce opačná, ignoruji. Zde jsem tedy odpověděl „jawohl“ a následný rozvoj jen dovysvětlil. To je zde někdy nešvar, pokládat v jedné otázce více nežli jednu otázku.

před 1608 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

Ptá se, jestli médium je totéž, co skupenství. To je základ otázky tazatele. A to NENÍ. A tomu odpovídá i několik dalších odpovědí, četně té Tvé.

před 1608 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
cochee

Podle mne základní dotaz je ten, co je napsán tučným písmem, nikoliv to, co je dopsáno v „rozvití dotazu.“ Zda je médium = skupenství – není v základním dotazu. Ve skutečnosti spousta lidí tím dodatkem otázky se buď zeptá na něco úplně jiného (dalšího) anebo jasně položenou otázku úplně znejasní a převrátí hore kopytama. Takže já se snažím, pokud je tomu tak, odpovídat jen na ten základ a dodatek otázky když tak rozvinout v dalším textu. Já si osobně myslím, že by se mělo trošku zvětšit pole pro základní otázku (aby tam vešel větší text) a pole pro „dovysvětlení“ zrušit bez náhrady. Stejně tam pořádné množství lidí píše nějaké romány, když to vidím a je to na víc jak 15 sekund čtení, tak to ani nečtu.

před 1607 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

Kdyby zmizelo pole „doplnění“ jak bych asi popsal dostatečně třeba toto pozorování?
https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/had-libi-se-mu-ve-vode-vzor-pripomina-sachovnici-byla-to-uzovka
Ani na to neklikej, stejně to za hned zavřeš… 😉

před 1607 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
cochee

No vidíš, ale zkrátit by to vyprávění šlo, na pouhý popis toho hada – a to by se do většího pole pro dotaz vešlo 🙂 i tak ale tady si „dovyprávění“ neodporuje s otázkou a napsané to bylo s hlavou i patou, takže za mě, až na délku, celkem ok :)

před 1604 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

Mno to je otázka… Nějaká zbytečná omáčka tam je, ale jinak: popis hada a jeho pozorované chování, popis prostředí, popis lokality (dosud vše informace, které mohou pomoci s určením druhu), pár řádek vysvětlujících omezení pozorování (čímž dle zkušenosti lze předem vyloučit 50% vzhledem k situaci nesmyslných poznámek jako třeba „tak nám ho vyfoť“) Ve výsledku, kdybych se snažil, mohl bych to zkrátit tak o 10%, ne o víc, to už by tam mohli chybět podstatné informace.

před 1603 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek