jjj123456789

Bránili jsme vojensky se více my 15. března 1939 nebo Rakušané při anšlusu?

Doplňuji:
A Rakušáci?xxxxxxxxx

Nejlepší odpověď
Drap

My jsme se nebránili

Další odpovědi
MK44

Ve dnech 12.8.1938, 10.10.1938, 15.3.1939 nedošlo k dobytí ale k připojení území k velkoněmecké ří­ši.

Prvnímu předcházel státní převrat rakouských nacistů, kteří druhý den zavolali Hitlera na pomoc. Druhému Mnichovská dohoda (diktát). Třetímu vynucení souhlasu prezidenta Háchy s okupací pod hrozbou bombardování.

Německé obyvatelstvo na územích bývalého Rakouska-Uherska připojení k Říši vítalo. Byť jistě ne úplně všichni. Ale těch uvážlivých, kteří chápali, co je hitlerismus zač, nebylo tolik, aby je zdivočelý nacionalismus nepřekřičel.

Doplňuji:
U nás se bojovalo v Místku, kde se česká posádka postavila na odpor, protože tam Němci dorazili dřív než rozkaz o kapitulaci.

Lamalam

Při okupaci 15.3.1939 jsem se vojensky nebránili. Při záboru pohraničí v roce 1938 došlo k několika přestřelkám. Většinou se však jednalo o jednotky SOS, nikoliv armádu.

Zdroj: http://www.mo­bilisace1938.cz/

da ny

Ve škole se dnes nic neučíte? ;)
Hitlerivi šla valná část politiků v Evropě"na ruku", aby byl „klid“ … a přišla
II. světová válka.
Přece víš, že jsme byli obklopeni samými fašistickými státy (sympatizanty), včetně Slovenska a Polska (v jisté době), které pak na vše nejvíce doplatilo :(
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/An%C5%A1l­us