Rohlik

Bourají kuřáci častěji než nekuřáci?

V celkovém počtu dopravních nehod jsou kuřáci zastoupeni větším podílem, nebo to, zda je člověk kuřák/nekuřák, nehraje roli?

Já jako nekuřák předpokládám, že pokud si kuřák zapálí v autě cigaretu, tak se věnuje zčásti něčemu jinému – kouření a může to mít vliv na soustředění/reakce při řízení auta. Nebo se pletu? Co říkají statistiky?

Nejlepší odpověď
mojitek

cigareta na bouračky nemá vůbec žádný vliv. Když je někdo jelito, tak nabourá i u sebe doma v garáži.

Další odpovědi
anonym

Pokud ti žhavý vajgl nespadne do klína nebo výstřihu, tak ano. Jinak statisticky je potvrzeno, že mobil za jízdy u ucha je nebezpečnější než nějaká cigareta!

Kepler

Odpovídající statistiku neznám, ale kuřáci skutečně mohou bourat častěji. Mimo to zhoršené soustředění často dochází taky k tomu, že cigareta upadne a řidič má plné ruce práce, aby se mu nepřipálil vercajk.

yuko

O takove statistice nevim. Jen treba v Italii nesmi ridici v aute kourit, pokud s nimi cestuje dite nebo tehotna zena. Coz je spravne. Nasi hulili cely zivot, ani v aute to neresili. Tatka co by kurak se v zivote nenaboural. Jenze Cesi si ani neumi predstavit, ze by jim melo byt zakazano kourit v restauraci, v aute s ditetem ci doma v mistnosti, kde je dite. V tom jsme porad deset let za opicema. Ridic se musi plne venovat rizeni. Ale jo, jsou o tom informace napriklad:

Zdroj: http://www.kurakova-plice.cz/koure­ni_cigaret/za­jimavosti-a-statistiky/sta­tistiky-novinky-studie-a-clanky/397-koureni-cigaret-v-aute-vliv-na-soustredeni-psychiku-a-nehodovost.html

redy

Víš co, je řidič a řidič, některej si rozbije hubu, jen když kouká na auto v garáži.

🙂

Drap

Statistika se nezabývá zvlášť kuřáky a nekuřáky.

anonym

statistiky neznám, ale jakákoliv jiná činnost při řízení rozptyluje. zásadně při řízení nejím, pití jen na dlouhé cestě, kouření je nechutné (smrdí auto, z úst, oblečení, spolujezdci). sám při jiných činnostech cítím, že nejsem plně soustředěn a jsem nervozní. běžně vidím cigáro jak oj u pusy, pití, jídlo, psa na rameni, telefon u ucha, a někdy i vše najednou 😁